وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

راه ترک خودارضایی دختران چیست

هیجانات جنسی کاذبِ استمنا سبب شوک های روحی به افراد می شودو زمینه ساز افسردگی و انزوای اجتماعی و بی حوصلگی های طولانی و دوری از دوستان و همسالان را فراهم می سازد. در زندگی مشترک آینده نیز سبب می شود که خانم از راه صحیح و حلال بخوبی ارضا نشود و تنها با همان روشی که عادت کرده به لذت جنسی برسد!. این روحیه سبب نارضایت جنسی در زندگی مشترک خواهد بود و فرد را به مرز طلاق و نا امیدی از زندگی خواهد کشاند.

راه ترک خودارضایی دختران چیست

راه ترک خودارضایی دختران چیست

سوال:

من دختری هستم که دو سه سال ندانسته خودارضایی می کردم طوری که به اوج میرسیدم بعضی وقتها دچار سستی بدن می شدم بعضی وقتها هم دچار سستی بدن نمی شدم اما نمی دونم که ازم مایعی خارج شده یا نه. من اصلا نمی دونستم که این کاری که میکنم خود ارضایی واز گناهن کبیره هست این کار فقط من اروم میکرد وکمی هم لذت فقط همین من اصلا به نیت لذت جنسی این کار را نمی کردم تورو خدا به من بگید تکلیفم  چیه؟

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

خود ارضایی از گناهان کبیره هست و باید از این کار توبه کنید. این عمل عوارض زیادی برای شما خواهد در پی خواهد داشت. یکی از دلایلی که سبب شده که این کار حرام شود عوارض جسمی  و اعتیاد روانی بالای آنست.  شاید مدتی محدود بتوان این کار را ادامه دهید اما پس از مدتی کوتاه نشانه ها آن ظهور می کند و به مراتب بیشتر می شود و بعد ها در زندگی مشترک آسیب های جنسی به سراغ فرد می آید و ارگاسم و رضایت مطلوب به دست نمی آید و این نوع رفتارها برای آینده و زندگی مشترک بسیار خطرز است.

بازی جنسی و تحریک برای خروج منی حرام هست حتی اگر منی هم خارج نشود در این صورت اگر قبل از رسیدن به ارگاسم(اوج لذت جنسی) ترشح و رطوبتی خارج شود این پاک است و نیازی به غسل نیست اما اگر به اوج لذت جنسی برسید و پس از آن مایعی خارج شود، نجس است و حتما باید غسل جنابت کرد.

خودارضایی در دختران و زنان

 خودارضایی در دختران از طریق بازی و مالش و تحریک قسمت های حساس جنسی است. دختران مجرد اگر خدای ناکرده این عمل حرام را ادامه دهند احتمال آسیب رساندن به پرده بکارت بسیار بالا است و به هیچ عنوان از ارضای جنسی درون واژن نباید استفاده کنند، چون این رفتارها بسیار پر خطر و احتمال پارگی را به همراه خواهد داشت و درآینده مخاطرات اساسی را برای ازدواج ایجاد می کند و زمینه ساز آسیب های روحی نیز خواهد شد.

باید از دیدن و خواندن تصاویر شهوت انگیز پرهیز کرد گاهی خود همین دیدن سبب استمنای ذهنی و خروج منی و حالت ارگاسم می شود. افکار و تخیلات جنسی را نباید دنبال کنید که زمینه و آغازیست برای در دام این عمل افتادن، از همین رو تا افکار شهوانی به شما روی آورد سریع محیط را تغییر دهید وارد جمع بشوید از انزوا دوری کنید و به فعالیتها و سرگرمی های مورد علاقه تان به صورت جدی و هدفمند بپردازید.

عوارض خود ارضایی زنان و دختران

مهمترین عارضه این عمل اعتیاد روانی به این کار هست، نوعا چون خانمها از احساسات بالایی برخوردار هستند اعتیاد به این کار سبب می شود که مداوم به صورت روزانه این عمل تکرار شود، تا جایی که خود شخص هم از کار خود خسته و کلافه می شود اما راهی بجز انجام این کار نمی بیند!. هیجانات جنسی کاذبِ استمنا سبب شوک های روحی به افراد می شودو زمینه ساز افسردگی و انزوای اجتماعی و بی حوصلگی های طولانی و دوری از دوستان و همسالان را فراهم می سازد. در زندگی مشترک آینده نیز سبب می شود که خانم از راه صحیح و حلال بخوبی ارضا نشود و تنها با همان روشی که عادت کرده به لذت جنسی برسد!. این روحیه سبب نارضایت جنسی در زندگی مشترک خواهد بود و فرد را به مرز طلاق و نا امیدی از زندگی خواهد کشاند.

برخی از عوارض این عمل اینگونه است:

 1. خستگى و كوفتگى،
 2. عدم تمركز حواس،
 3. ضعف حافظه،
 4. استرس و اضطراب،
 5. حساسيت بيش از حد و زودرنجى،
 6. كمر درد،
 7. ريزش موهاو لکه های پوستی
 8. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى،
 9. ضعف بینایی و شنوایی
 10. افسردگی و کلافگی، بدبینی و تند خویی
 11. از بین رفتن زیبایی و نشاط پوستی
 12. بى خوابى يا بدخوابى و مشكلات مشابه،
 13. بیماری های ناحیه تناسلی
 14. انزال زودرس و غيرارادى يا خروج منى به صورت قطره قطره،
 15. بى ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با همسر، احساس طرد شدن، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگى مشترك

بی میلی جنسی از عوارض استمنا است، در حد پیشرفته دیگر با روشهای ساده شخص ارضا نمی شود بلکه فقط رفتارهای خشونت آمیز با خود است که سبب آرامش می شود. در مقابل اگر شخص ازدواج نمایدخداوند همسر را به گونه ای برای او آفریده که با آرامش می تواند انواع لذتها را تجربه نمایند و بهترین نشاطها را به ارمغان ببرد. از همین رو قرآن کریم می فرماید:
وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِی ذَلِكَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَكَّرُونَ-سوره روم، آیه۲۱/و از نشانه­ های او این که از[نوع]خودتان همسرانی برای شما آفرید تا بدانها آرام گیرید و میانتان دوستی و رحمت نهاد. آری، در این [نعمت] برای مردمی که می ­اندیشند قطعا نشانه ­هایی است.

راه رهایی از خودارضایی

بهترین راه پس از ازدواج، تکرار و تمرین ایستادگی در برابر خواسته های شهوانی است. سبک زندگی باید تغییر کند، به فعالیتهای جمعی پرداخته شود مثلا بخشی از روز به ورزش و فعالیت بدنی اختصاص داده شود در این صورت هم انرژی اضافه کم می شود و همینکه ذهن با فعالیت جسم حواس خود را به فعالیت می دهد نه به افکار شهوانی. انجام فعایت های ورزشی آنهم به صورت مداوم و پرتکرار برای اینست که افکار مثبت جای خود را به افکار شیطانی بدهند. در حالتی که بدن مشغول فعالیت هست مثلا شنا می کند دیگر حواس و تمرکز حل مسائل فکری مثل ریاضی کاهش می یابد، از همین شیوه تغییر دادن توجه با فعالیت جسمی و ورزشی استفاده کنید تا بتوانید روحیه و همت خود را در مقابل هوای نفس بالا ببرید و در مقابل شیطان نه بگویید.

از همین شیوه تغییر دادن توجه با فعالیت جسمی و ورزشی استفاده کنید تا بتوانید روحیه و همت خود را در مقابل هوای نفس بالا ببرید و در مقابل شیطان نه بگویید.

مطالعه کردن و تفریحات سالم نیز بسیار به شما کمک می کند که زودتر به خواسته خود در ترک این کار برسید. برنامه غذایی را اصلاح کنید و از خوردن غذای محرک در طول روز بپرهیزید، لباس های پلاستیکی و یا چسبان را استفاده نکنید، هنگام خواب به صورت کاملا برهنه نباشید. هر فرد با توجه به روحیه خود می تواند ببیند که با چه چیز تحریک می شود، همان چیز و کار را از خود دور کند مثلا اگر لحاف و … تحریک زاست باید عوض شود. از خوابیدن به روی بدن که آلت تناسلی تحت فشار باشد نیز جدا بپرهیزید خود همین کار سبب می شود که تحریک جنسی صورت بگیرد. از دوستی و ارتباط با جنس مخالف حتی از طریق نوشتار نیز خودداری کنید و مراقب نوع استفاده از اینترنت باشید.

 سعی کنید یک قلم و کاغذ بردارید و آنچه تاکنون شما را تحریک کرده یاداشت کنید و در مقابل آن یک کار سالم را جایگزین کنید، با خود عهد ببندید، زمینه تحریک را از همان اول انجام ندهید و جلوی آن را بگیرید خود را فریب ندهید که در ادامه بتوانید از این عمل دست بکشید!.

هنگام حمام رفتن بیش از حد برهنه نشوید، و زیاد طول ندهید تا وسوسه خود ارضایی به سراغ شما بیاید. از بازی کردن و زیاد شستن و یا در آینه نگاه کردن بپرهیزید. از تنهایی و انزوا خودداری کنید هر کجا هستید می بینید تنهایید وارد جمع شوید و از تنها بودن زیاد در اتاق فرار کنید. حتما در روز با یک کار خودتون رو خوب سرگرم  و خسته کنید تا بتوانید شب عمیق بخوابید ضمنا اگر هم خسته نیستید زود به رختخواب نروید و از اون طرف هم اگر بیدار شدید زیاد در رخت خواب نمانید بلند شوید و به کارهای مهم روزانه بپردازید

در مجالس دینی شرکت کنید و با اهل بیت علیهم السلام انس بیشتری بگیرید و مطالعات دینی خود را افزایش بدهید، همه این کارها روحیه ایمانی شما را بیشتر می کند. در این سن جوانی به گونه ای رفتار کنید که در آینده بتوانید الگویی خوب برای دیگران و فرزندان خود باشید. قرآن کریم را روزانه قرائت کنید، این کتاب نورانی راه نجات به سوی سعادت است. از خداوند زمینه ازدواج را دعا نمایید، کمی هم از خواسته های زیادی دخترانه در تجمل گرایی در امر ازدواج کم کنید تا بتوانید یک ازدواج خوب و موفق داشته باشید. 

لینک کوتاه مطلب: https://goo.gl/F3ps5M

حتما بخوانيد

  1. دستورالعمل و دعاي ازدواج از آيت الله بهجت
  2. برای پسر یا دختر شدن جنین چه باید کرد
  3. گفتن باکره نبودن در خواستگاری
  4. خواستگاري دختر از پسر
  5. رابطه جنسي در دوران عقد
  6. آثار و فواید ازدواج
  7. ازدواج در اسلام
  8. وظایف زن و شوهر نسبت به یکدیگر چیست
  9. سنت هاي غلط ازدواج
  10. احکام و آداب بچه دار شدن از منظر اسلام

کلید: راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیستراه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست راه ترک خودارضایی دختران چیست Masturbating X استمناX استمنا چیستX استمنا دخترانX ترک استمناX ترک خودارضاییX خود ارضاییX خودارضاییX خودارضایی دخترX خودارضایی دخترانX خودارضایی زنX خودارضایی زنانX درمان خودارضاییX عکس خودارضاییX عوارض استمناX عوارض خودارضاییX مضرات استمنا عوارض خود ارضایی دختران بر طرف کردن آثار خود ارضایی آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره  خود ارضايي دختر چگونه است خود ارضايي چيست خود ارضايي در زنان خود ارضايي پسران چگونه است عوارض خود ارضايي در زنان متاهل خود ارضايي از نظر اسلام خود ارضايي در بارداري خود ارضايي دختر چیست توبه از خودارضایی 

🔗 لینک کوتاه
16 نظرات
 1. تارا می گوید

  سلام.من قبلا این کار میکردم به مدت ۲ سال ماهی ۳-۴ بار بعد مرگ پدرم یکم بیشتر شد هفته ای دو بار چون بعدش ذهنم آزاد میشد.اما حالا اصلا انجام نمیدم.تازه ازدواج کردم و وقتی با شوهرم رابطه دارم به سختی ارضا میشم.فک میکنم بخاطر اینه که مغزم شرطی شده.چطور میتونم این عوارض از بین ببرم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   گناه وآثار آن بر روح زمینه می شود که انسان از راه حلال لذت نبرد، لذا خوبست ذکر استغفار را به تعداد ۱۰۰ مرتبه قبل از خواب همواره تکرار کنید، ذهن به آرامش می رسد و روح از تیرگی های گناه پاک می شود.
   قبل از نزدیکی برخی آدابی که در روایات هست و در سایت آمده را رعایت کنید.
   کشش عضلات و یک نرمش و آمادگی اولیه، شما را از لحاظ جسمی آماده می کند، و حتی ماساژ توسط همسر بسیار مفید است.
   از لحاظ تغذیه نیز مراقبت داشته باشید بسیار خوبست، غذاهای دیر هضم یا فاصله کم پس از غذا و نزدیکی که در روایات مکروه دانسته شده، آمادگی زوجین را کم میکند.
   عطر، و عود به اندازه کم و مناسب در محیط که برایتان جذاب باشد، به همراه نور و فضای مناسب به شما بسیار کمک می کند.
   به همسرتان یاد بدهید که چگونه با شما باشند، یعنی از آنچه علاقه دارید بدون اینکه خجالت بکشید حرف بزنید. مردها دست دارند که خانم در این موارد بی پرده با همسرشان صحبت کند.
   و از همه مهمتر مدت پیش نوازی را حتما بیشتر باید کرد، و همسر شما به نقاط حساس باید بیشتر توجه کنند و برایشان مهم باشد که این رابطه برای شما دلپذیر و جذاب باشد.

   با این توصیه ها انشاالله پس از مدت کوتاهی مشکلی را که مطرح کرده اید حل خواهد شد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. سید عادل حسینی می گوید

  با سلام و تشکر. علی رغم اینکه متن مفیدی بود، اما متاسفانه در بخشی از آن، نحوه ی خودارضایی خانم ها به شکل واضح بیان شده است که میتواند بدآموزی داشته باشد. قطعا تمام کسانی که این متن را می خوانند مبتلا نیستند و برخی صرفا از روی کنجکاوی آن را مطالعه می کنند و ممکن است از همین طریق این عمل شوم را یاد بگیرند. از این رو حذف این بخش به صلاح نویسنده و خواننده به نظر می رسد.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   مجدد متن بازنگری شد، خدای ناکرده جایی آموزش حرام داده نشده است!، بازی جنسی برای این عمل یک امری است که تقریبا نیاز به آموزش ندارد و نقاط حساس جنسی برای خود افراد مشخص است.

   در هر حال در برخی جملات تغییرات مختصری به توصیه شما مخاطب محترم داده شد. اگر انتقاد دیگری دارید عین جمله را مطرح کنید تا مورد بازنگری قرار بگیرد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 3. Saba می گوید

  سلام من باید تو تنهایی باشم چون درس می خونم و محصلم اما نمیدونم چطور باید از بینش ببرم دیدم کم شده گوشمم سوت می کشه خودم عوارض و دارم حس میکنم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   یکی از نشانه‌های ایمان مؤمن این است که وقتی کار خوبی انجام می‌دهد، خوشحال می‌شود و در صورت انجام دادن کار زشت و گناه ناراحت می‌شود. هستند کسانی که چشم‌‌چرانی، خود‌ارضایی و بسیاری از گناهان دیگر برایشان عادی شده و اصلاً هیچ احساس گناه هم نمی‌کنند. این را هم بدانید فردی که حفظ و تقویت ایمان برایش مهم است، قطعاً شیطان برایش برنامه دارد و او را راحت نمی‌گذارد و هر لحظه می‌خواهد فریبش دهد. حفظ ایمان کاری سخت و مشکل است و نیاز به برنامه‌ریزی و تلاش و کوشش دارد.
   توصیه هایی در متن نوشتار شده است با دقت انجام بدهید، ورزش و پیاده روی داشته باشید، هم به درس شما کمک می کند و هم برای سلامتی مفید هست و زمینه ساز تقویت روحیه و مبارزه با این گناه هست.
   در بین ساعات مطالعه سعی کنید یک یا دو خاطره از شهدا یا علما بخوانید؛ همت و روحیه و انگیزه درونی شما را افزایش می دهد.
   گرگاه فکر گناه آمد به شهدا متوسل بشوید یا کمی راه بروید و فکر خود را به چیز دیگری منصرف کنید. نگذارید که سر رشته افکار را شیطان در دست بگیرد.
   از همه اینها مهمتر این هست که دیدن خود را کنترل کنید، هر تصویری را در شبکه های مجازی نبینید، موسیقی و آهنگ نیز در تهییج نفسانی اثر مخربی دارد، گوش نکنید.
   ان شاالله پس از مدتی تمرین اراده قوی تری پیدا می کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 4. بهار می گوید

  منم این مشکلو دارم و بعدش افسردگی خیلی زیادی میگیرم هزاربارم توبه کردم اما بازم تحریک میشم دیگه نمیدونم چیکار کنم

  1. حجت الاسلام حامد جوارانی می گوید

   سلام علیکم
   ضمن توجه دقیق به دستوراتی که در متن داده شده چند نکته را خدمتتون عرض می کنم:
   ۱-شما باید براساس روحیات و دغدغه ها و همچنین هدف واقعی ای که خداوند برای هر انسان مشخص کرده است برای خودتان برنامه بریزید و از ثانیه ثانیه عمرتان استفاده کنید که هم در دنیا به شادی وآرامش برسید و هم در آخرت خدای نکرده دچار حسرت نشوید برای برنامه ریزی و پرکردن اوقاتتان توصیه می شود به لینک زیر بروید و پس از پر کردن فرم ، برنامه متناسب با خودتان را دریافت کنید
   لینک = yon.ir/KcJ8t
   ۲-اگر نگوییم تنها راه باید بگوییم بهترین را برای ترک گناهان این است که (عشق معشوق حقیقی دل ،یعنی حضرت محبوب ،خدای مهربان ،در دلمان جوانه بزند و رشد کند) و بدین منظور باید:الف: روحمان دائما تغذیه الهی بشود ب:همزمان باید دشمن اصلی در این مسیر یعنی شیطان ونفس را شناسایی کنیم و با راهکارهای مناسب با حملات آنها برخورد کنیم و ج: در کنارش غرایز جنسی خود را مدیریت کنیم
   برای برآورده شدن ۳ مسئله بالا توصیه می شود ۳ فایل صوتی زیر را تهیه کرده و از هرکدام روزی یک فایل صوتی را گوش دهید
   الف:یاد خدا= yon.ir/gVmgM
   ب:دشمن شناسی= yon.ir/sIyXF
   ج:مدیریت غریزه جنسی= yon.ir/kvsNm
   موفق باشید

 5. محدثه می گوید

  سلام …من چند ساله ب این مریضی دچار شدم…بارها تلاش کردم ترک کنم اما نشده ..‌حالم از خودم به هم میخوره …نمیدونم باید چی کار کنم …خدا منو میبخشه یا ن ؟؟ چون خوندم ک درسته خدا به بنده هاش کمک میکنه اما بعضی از بنده هاش ک گناهکارند و زندگی خوبی دارن خدا بهشون لطف نمیکنه خدا رهاشون میکنه …الان من حس های خوب میگیرم از اطرافیانم …ازش تشکر میکنم اما وقتی این گناه صورت میگیره میفهمم ناراحت میشه اما نمیدونم چی کار کنم..‌بریدم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اولین گام برای هر تغییر مهمی خواستن و همت کردن هست، از این زمینه و ارتباط روحی خوبی که با خدا دارید استفاده کنید. اجازه ندهید که شیطان زمینه این گناه را برای شما فراهم کند، ناراحتی شما هم پس از گناه طبیعی هت چون گناه در قلب افراد خوب ایجاد تاثیر و ظلمت می کند و اگر شخص به این نقطه های سیاه توجه نکند آرام آرام نسبت به گناه و خدا بی تفاوت می شود و هدف شیطان هم همین هست که می خواهد افراد را از خدا با توجیحات و لذت های کاذب دور کند.
   توصیه هایی که در متن نوشتار داشته ایم را رعایت کنید.
   برنامه داشته باشید هر چیزی را نگاه نکنید، مراقب تصاویر و شبکه های اجتماعی که مفید نیست باشید، تا بتوانید آرام آرام بر نفس کنترل بیشتری پیدا کنید. موسیقی را به هیچ وجه گوش نکنید برای شما آسیب زاست.
   بخشی از روز را به ورزش مثل پیاده روی بپردازید. تغذیه نیز مهم است شبها بعتر و مناسب تر غذا میل کنید به نحوی که نگین و چرب نباشد.
   و از همه مهمتر مراقب افکار باشید اجازه ندهید ساعتها فکر شما در رختخواب به این طرف و آن طرف برود بدون اینکه بخواب بروید و شما را به بازی بگیرد.
   با جمع های مذهبی همالان خودتان مثل هیئت بیشتر ان بگیرید، زندگی بزرگان مثل علما و شهدا را بخوانید همت و انگیزه های شما را تقویت می کند.
   از همین امروز ب توکل به خدا شروع کنید خدا هم کمک می کند تا انشاالله در زمان لازم بتوانید ازدواج نمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 6. rahaaa می گوید

  سلام. من چند سال هست که ازدواج کردم.ولی شوهرم اصلا تمایلی ب رابطه ندارد.بر عکس من که خیلی تمایل دارم.همه راه ها رو امتحان کردم برای اینکه تمایلی نشان بده ولی فایده ای نداره.کل رابطه ما شاید ماهی یا دو ماهی یک بار باشه.خب من هم کارایی جز خود ارضایی ازم بر نمیاد که از این کار هم خسته شدم خودم از خودم متنفر شدم خب من باید چیکار کنم ؟؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   خودارضایی حرام است و اینکه شما متاهل هستید و دچار این گناه می شوید گناهی بدتر هست، و روی فرزندان شما بعدا از نظر روحی تاثیر گزار هست و این گناه بسیاری از گرفتاری ها را در زندگی شما ایجاد می کند.
   به صورت جدی باید به دنبال حل مشکل باشید، حتما با یک مشاور خانواده با حضور همسرتان شرکت کنید. عامل سردی همسر شما باید با نظر پزشک و آزمایش و مشاوره مشخص بشود، اگر جوان هستند، این طبیعی نیست.
   حتما ایشان از نظر شرعی و اخلاقی نسبت به شما موظف هستند. اگر توانایی آمیزش ندارند، حداقل ایشان باید با بدن یا دست خود شما را به ارگاسم برساند شما خودتان نمی توانید این کار را انجام بدهید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 7. زینب می گوید

  سلام ، من از وقتی که فهمیدم دچار این موضوع شدم افسرده شدم دیگه از ادامه زندگی لذت نمیبرم فکر میکنم دیگه خدا دوسم نداره و واقعا نمیدونم باید چی کار کنم دارم تلاش میکنم به زندگی برگردم ولی نمیدونم چطوری روح آسیب دیدم رو درمان کنم دارم سعی میکنم به خدا نزدیک بشم ولی واقعا از خدا خجالت میکشم لطفا کمکم کنید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همین که متوجه هستید که این گناه هستید و از آن ناراحت هستید بسیار خوب هست و هیچ گاه ناامید نشوید. راه هایی که در متن نوشتار مطرح شده ات را انجام بدهید . همت خود را زیاد کنید، ورزش کردن و تغذیه مناسب بسیار کمک کننده هست.
   تا می توانید نگاه و افکار را کنترل کنید، هر کانال و عکس و شبکه ای را نبینید. ذکر و یاد خدا نیز شما را قوی و انصراف از امور نفسانی می دهد.
   صلوات زیاد و نماز جعفر طیار زیاد بخوانید تا ان شاالله خداوند زمینه ازدواج شما را فراهم و تسریع کند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 8. لاله می گوید

  من عوارض رو پیدا کردم حالا باید چی کار کنم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   ابتدا باید توبه کرد،سمت این گناه نباید رفت. با تغذیه مناسب و ورزش آرام آرام بدن به سوی رفع عوارض پیش خواهد رفت.
   و باید توجه داشت اگر عوارض این کار زیاد شده، مناسب است با یک پزشک هم مشورت کرد.
   وفقکم الله لکل الخیر

نظرات بسته شده است.