وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ذکر برای ازدواج سریع

ذکر برای ازدواج سریع

راهكارها و دعاهايي براي ازدواج سريع مي خواهم؟

خواهر گرامي، ارتباط با جوانی که در اندیشۀ رفتارهای متعالی است و در این راه، دستهای دل و ذهنش رو به آسمان است، باعث افتخار ماست.
خواهر ارجمند، دعا براى فراهم شدن زمينه ازدواج با همسري شايسته از کارهاي مستحب و مورد ترغيب خداوند است چرا كه قبل از اقدامات شخصى و تصميم گرفتن بر اساس فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خيرخواهى نموده‏ايد و از اوهدايت جسته‏ايد لذا در روايات متعدد حضرات ائمه (عليه السلام) ما را به دعا كردن و نماز خواندن براى دست يافتن به يك ازدواج موفق توصيه و سفارش نموده‏اند. كافى است با حسن اعتماد و قلب پاك رو به درگاه الهى آوريد و دعا كنيد. در ادامه، برخی از دعاهای موجود در متون دینی در زمینۀ ازدواج را تقدیم نگاهتان می کنیم:

۱. براي امر ازدواج هم به توصية حضرت آيت الله بهجت (ره) نماز جعفر طيّار را بخوانيد. دستور اين نماز در مفاتيح الجنان آمده است.

 

۲. از اميرالمؤمنين نقل شده كه هر كس قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.

 

۳. دو دعا را نيز زياد بخوانيد در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده يا هر وقت ديگر:
الف. «اللهم اغنني بحلالك عن حرامك و بطاعتك عن معصيتك ؛ خدايا مرا بي نياز كن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداريت از نافرمانيت». برخي از بزرگان توصيه کرده اند اين دعا ۱۱۴ مرتبه در يک مکان مقدس مانند مسجد يا زيارتگاه خوانده شود.

 

ب. «ربِّ انّي لِما أنزلتَ اليّ مِن خيرٍ فقيرٌ؛ خدايا! بي ترديد من به خيري كه تو بر من فرو مي فرستي نيازمند و محتاجم».(قصص، ۲۴) قرآن مجيد مي فرمايد كه وقتي موسي گرسنه و تنها و بي سرپناه اين دعا را خواند به لطف خداي عالي حضرت شعيب دختر خود را به سوي او فرستاد و او را به دامادي برگزيد.

 

 

۴. برخی به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آيه ۲۱ سوره روم را برای اين منظور کارساز و مفيد می دانند و آن آيه چنين است: وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فِي ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ و از نشانه‏هاى خداوند اين است كه همسرانى از جنس خود شما براى شما آفريد، تا در كنار آنها آرامش يابيد، و در ميانتان مودت و رحمت قرار داد، در اين نشانه‏هايى است براى گروهى كه تفكر مى‏كنند.

 

۵. دعاي «معراج» و «نادعلي» براي گشايش همه گرفتاري ها مفيد است.

 

 

۶. امام صادق(عليه السلام) به ابوبصير مي فرمايند: هرگاه خواستي ازدواج كني ابتدا دو ركعت نماز بجا بياور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو «اللهم أني اُريد أن أتزوّج، اللهم فاقدر لي مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لي في نفسها و في مالي، و اوسعهن رزقا و اعظمهن بركه، و اقدر لي منها ولدا طيبا تجعله خلفا صالحا في حياتي و بعد موتي»؛ خداوندا! من مي خواهم ازدواج كنم، خداوندا! براي من پاكدامن ترين زنان را مقرر فرما و كسي كه خويشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداري كننده ترين فرد در مالم باشد، كه به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، كسي كه فراخ ترين روزي و بيشترين بركت را در زندگي داشته باشد، و از وي براي من فرزندي طيب در نظر بگير كه جانشيني شايسته در حيات و ممات من باشد.

 

 

۷. دعاى زير در اواخر جلد ۱۰۳ بحارالانوار كتاب النكاح باب «الدعاء عند التزويج» از اميرالمومنين(عليه السلام) نقل گرديده است اين حديث ضمن آنكه درخواست از خداست خود بيانگر عالى ترين معيارها در گزينش همسر نيز هست : هر كه قصد ازدواج داشته باشد دو ركعت نماز گذارد در هر ركعت پس از حمد سوره ياسين بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و اين دعا را بخواند: « اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غيورا قنوعا ان احسنت شكرت و ان اسئت غفرت و ان ذكرت الله تعالى اعانت و ان نسيت ذكرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت عليها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت عليها ابرت قسمى و ان غضبت عليها ارضتنى يا ذالجلال والاكرام هب لى ذلك فانما اسالك ولا اجد الا ما قسمت لى»

 

 

خواهر گرامي، مطمئن باشيد اگر به خداوند متعال توكل كنيد و تمام امور زندگى خود را به او واگذار كنيد، خداوند به بهترين وجه و شكل به آن رسيدگى خواهد كرد زيرا او خير و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى‏داند. در قرآن كريم آمده است: «چه بسا چيزى را خوش نداشته باشيد حال آن كه خير شما در آن است و يا چيزى را دوست داشته باشيد حال آنكه شر شما در آن است و خدا مى‏داند و شما نمى‏دانيد».( بقره/۲۱۶)

پرسمان

ذکر برای ازدواج سریع ذکر ازدواج ذکر ازدواج موقت ذکر ازدواج با معشوق ذکر ازدواج خوب ذکر ازدواج جوانان ذکر ازدواج سریع ذکر ازدواج بهجت ذکر ازدواج مجرب ذکر ازدواج موفق ذکر ازدواج دختر ذکر صیغه ازدواج موقت ذکر فوری ازدواج ذکر برای ازدواج فوری ذکر برای ازدواج با فرد مورد نظر ذکر های ازدواج ازدواج ذکر ها ذکر ازدواج خوب ذکر برای ازدواج خوب ذکر برای ازدواج و خوشبختی ذکر حاجت ازدواج ذکر برای حاجت ازدواج ذکر ازدواج جوانان ذکر جهت ازدواج ذکر جهت ازدواج پسران ذکر جهت ازدواج موفق ذکر جهت ازدواج دختر ذکر برای ازدواج جوانان ذکر مجرب جهت ازدواج چله ذکر ازدواج ذکر آسان شدن ازدواج ذکر برای آسان شدن ازدواج ذکر برای ازدواج با شخص مورد علاقه ذکر برای ازدواج با شخص مورد نظر ذکر برای ازدواج با شخص خاص ذکر ازدواج سریع ذکر برای ازدواج سریع و موفق ذکر برای ازدواج سریع دختر ذکر برا ازدواج سریع ذکر یونسیه ازدواج ذکر ازدواج با معشوق ذکر ازدواج بهجت ذکر برای ازدواج ذکر برای ازدواج سریع ذکر برای ازدواج موفق ذکر برای ازدواج خوب ذكر براى ازدواج ذکر برای ازدواج جوانان ذکر برای ازدواج پسر ذکر برای ازدواج سریع و موفق ذکر ازدواج از ایت الله بهجت ذکر برای ازدواج از آیت الله بهجت ذکر ازدواج آیت الله ذکر سریع الاجابه ازدواج ذکر برای امر ازدواج ذکر تسهیل ازدواج ذکر برای تسریع ازدواج ذکر ازدواج موقت ذکر ازدواج مجرب ذکر ازدواج موفق ذکر مخصوص ازدواج ذکر مناسب ازدواج ذکر برای ازدواج موفق ذکر صیغه ازدواج موقت ذکر ازدواج با معشوق ذکر جهت ازدواج موفق ذکر برا ازدواج موفق ذکر گشایش ازدواج ذکر برای گشایش ازدواج ذکر معجزه گر ازدواج ذکر ازدواج زود ذکر برای ازدواج زود ذکر رضایت ازدواج ذکر ازدواج دختر ذکر دعا ازدواج ذکر درمورد ازدواج ذکر برای ازدواج دختر ذکر جهت ازدواج دختر ذکر تعجیل در ازدواج ذکر برای تعجیل در ازدواج ذکر برای گشایش در ازدواج ذکر برای ازدواج سریع دختر ذکر برای تسریع در ازدواج ذکر برای ازدواج پسر ذکر برای ازدواج پسران ذکر جهت ازدواج پسران ذکر واسه ازدواج ذکر برای ازدواج و خوشبختی دعا و ذکر ازدواج و بخت گشایی ذکر یونسیه و ازدواج ذکر استغفار و ازدواج ذکر برای ازدواج سریع و موفق

[به این نوشته امتیاز بدهید]
[total: 10 امتیاز: ۱.۴]
3 نظرات
 1. پگاه می گوید

  سلام. با تشکر از گردآوری این مطلب. یک سوال داشتم خدمتتان. در دعا ها هم مسئله ی جنسیت مطرح است، یعنی دعایی داریم که مختص آقایان باشد یا خانم ها؟ موارد ۶ و ۷ که در این مطلب ذکر شده است مربوط به آقایان می باشد، اینطور نیست؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   برخی از دعا ها چون مخاطب زن بوده یا مخاطب مرد بوده از زبان آن شخص و برای آن شخص انشا شده است. می توان به قصد رجا خواند.
   برخی از دعا ها هم جنبه عمومی دارد و زن و مرد می توانند بخوانند. یکی از دستور العمل های عمومی برای ازدواج نماز جعفر طیار هست. پس از خواندن آن در آحر سر به سجده می گذارید و از خداوند حاجت خود را می خواهید.
   نماز جعفر طیار را به سبکی که آیت الله بهجت فرموده اند بخوانید، در سایت سرچ کنید و بخوانید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. سارا می گوید

  سلام شرمنده میخام یچیز رو بگم
  ازدواج دخترا به هیچ وجه جلو پیشرفت واینحرفا رو نمیگیره ولی ادم باید اونقدر عاقل باشه ک برای هر ناعلتی در ازدواج رو برا خودش باز نکنه !!!! ادم بایدبه ازدواج صالح فکر کنه ک تو این زمانه ی کم سخته از باب تعمین امکانات زندگی نمیگم ولی ادم نمیتونه به هر غریبه ای اعتماد کنه بیشتر افراد بخاطر نااهل بودن و کلک بازی دوروبری هاشون ترجیح میدن تامدتی به این چیزافکر نکنن ……
  ادم باید اونقدر روشن فکر باشه ک وقتی نمیتونه چیزی رو تنهایی فراهم کنه نخاد اقدام ب ازدواج کنه
  ممنون

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.