وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ذکری برای از بین رفتن عشق مجازی و صورت نامحرم از دل

ذکری برای از بین رفتن عشق مجازی و صورت نامحرم از دل

حضرت آیت الله کشمیری
حضرت آیت الله کشمیری

حبیب و محبوب

 

حضرت آیت الله کشمیری از شاگردان آیت الله قاضی، که یکی اولیاء خدا بودند می‌فرمود:

بعد از دیدن نامحرم، خواندن این ذکر خوب است: «یا خیر حبیب و محبوب صلّ علی محمّد و آل محمّد». تا مثال محبوب، جای نقش نامحرم را بگیرد.

هدانا: برگرفته از عرفان کشمیری.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

سوال : برای رهایی از عشق مجازی و فراموش کردن آن چه کاری باید انجام داد؟

پاسخ:حجت الاسلام مهدی یوسف وند

اول باید دانست هرآنچه از عشق و محبت که رنگ غیر خدا را داشته باشد فانی و از بین رفتنی است. هوسهایی که بدور از یاد خدا به دوستی ها می انجامد همچو نقش بر آب با بادی از بین خواهد رفت. محبوب و معشوق واقعی خداوند است، اگر کسی از عمق جان او را به عنوان معبود و معشوق واقعی بخواند، غیر او را از یاد خواهد برد . آنکسی که هم و غمش خدا باشد خداوند هم امور او را خود اصلاح می کند، آرامش و لذت را در زندگی او جاری می سازد.

 

مشکل ما این است که خیال می کنیم با گناه و با غیر خدا می توانیم به آرامش برسیم!، هرگز، بلکه غیر خدا هر روز ما را متلاطم در دریای افکار و غم ها و افسردگی ها خواهد کرد.

آنها که اسیر هوسها و مجاز هستند، و به دنبال راه فرار و برگشت می گردند توصیه ما این هست که قلب را مشغول به یاد خدا کنند، با اذکار و با دعا، مخصوصا این ذکر ««یا خیر حبیب و محبوب صلّ علی محمّد و آل محمّد»» در کنارش بدن را به کارها و امور سخت مثل ورزش سوق بدهند و جسم را خسته کنند به گونه ای که فرصتی برای ورود به دریای خیالبافی مخصوصا قبل از خواب باقی نماند. 

در گام بعد هر آنچه انسان را به یاد آن مجاز می اندازد از خود دور کند،تمام راههای ارتباطی، تمام هدایا و … . در خلوت هم مراقب قلب باشد که به بازی ها و افکار و خیالات و عشق بازی با نامحرم نپردازد و قلب را به ذکر خدا نورانی سازد.

هر چند اوایل کمی دشوار اما با مداومت تا چهل روز و بیشتر شاهد نورانیت و از دل کنده شدن آثار غیر خدا خواهد بود، انشاالله.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ابراز علاقه و عشق پسر و دختر چه حكمي دارد

عاشق پسری شدم 

جزوه دادن دختر و پسر در دانشگاه و ایجاد علاقه

دختری که عاشقش بودم با دیگری ازدواج کردبه فراموش کردن عشق فراموش كردن عشق اول فراموش كردن عشق يك طرفه ذکر برای فراموشی عشق چطور عشق را فراموش کنیم چگونه معشوق خود را فراموش کنیم چگونه عشق یک طرفه را فراموش کنیم چگونه شکست عشقی را فراموش کنیم راه هاي فراموش كردن گذشته  ذکر برای فراموشی عشق دعا برای فراموشی عشق مرد طلسم فراموشی عشق دعای رهایی از عشق دعا برای از بین رفتن عشق راههاي فراموش كردن دوست پسر دعا برای بیرون رفتن مهر از دل دعابرای دلسردشدن دعای دل کندن

🔗 لینک کوتاه

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.