قرآن کریم: «...الحَمدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهٰذا وَما كُنّا لِنَهتَدِيَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ...» اعراف/43

دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها

///دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها
  • دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها
دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان هاReviewed by مهدي يوسف وند on Oct 5Rating: 5.0

دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها

دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س 291: لباسهایی که به خشکشویی ‏ها داده می‏شود از نظر طهارت چه حکمی دارد؟

لازم به تذکر است که اقلیتهای دینی (یهود ونصاری و…) هم لباسهای خود را برای شستشو و اتو کردن به این خشکشویی‏ها می‏دهند و می‏دانیم که صاحبان این مکانها برای شستن لباسها از مواد شیمیایی استفاده می‏کنند.

ج: اگر لباسهايى که به خشکشويى‏ ها داده مى ‏شود از قبل نجس نباشند، محکوم به طهارت هستند، و تماس آن با لباسهاى پيروان اقليتهاى دينى (اهل کتاب) باعث نجاست نمى‏شود. اجوبه الاستفتائات.

در خشك شويي متداول است كه بجاي آب از مواد شيميايي استفاده مي شود. لباس نجس را حتما بايد با آب شست و نمي توان با مواد شيميايي آن را تطهير كرد.


مطابق نظر آيت الله سيستاني

مطابق نظر آيت الله سيستاني

مسئله 58ـ در مغرب زمین لباسشویی های عمومی وجود دارد که مسلمان و غیر مسلمان به طور برابر لباسهای پاک و ناپاکشان را در آنها می ریزند و شسته می شود آیا ما می توانیم با چامه ای که در آن لباسشویی در مراحل شستشو به کر متصل بوده است و یا نه و هر چند که لباسها تمیز می شوند آی پاک هم می شوند؟!
جواب: با جامه ای که قبلاً پاک بوده و یقین به نجاست آن پیدا نکرده اید می توانید نماز بخوانید هم چنین جامگانی که اطمینان به زوال عین نجاست از آنها پیدا کرده اید اگر آب پاک مطلق، به تمام قسمتهای آنها نفوذ کرده باشد با دو بار شستن حتی با آب کر بنابر احتیاط واجب در صورتی آلودگی به بول و یک بار در صورت آلودگی به غیر بول پاک میشوند البته اگر با آب قلیل شسته شوند باید غساله از آن جدا گردد. و اما اتگر لباس و جامه انداخته شده در آن لباسشویی عمومی قبلا نجس بوده و بعد، در طهارت و پاکی آن شک کنیم آن لباس در حکم نجس است و نماز با آن جایز نمی باشد.
مسئله 59ـ جامه پاکی که با برخی شوینده های مایع، شسته می شود و آنگونه لباسشویی ها از آن غیر مسلمان است آیا مسلمان باید آن را دوباره آب بکشد؟
جواب: اگر نداند که لباسی در اثر ملاقات با نجاست، آلوده شده، آن لباس محکوم به طهارت است و پاک می باشد. فقه براي غرب نشينان.

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=20700

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

 

حتما بخوانید

* ویژه نامه احکام طهارت

شستن لباس نجس با ماشین لباسشويی

دادن لباس نجس به خشكشويي

حکم خون لثه و دندان

حكم خونابه جوش ها چيست

حکم خون لثه و دندان

آيا فضله پرندگان خانگي مثل طوطي نجس است

آيا بخار ادرار نجس است

آيا عرق جنب نجس است 

چوب و يا كوزه نجس چگونه پاك مي شوندكليد: دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها خشكشويي مسيحي يهودي  خشک‌شویی  خشک‌ شویی زرتشتي و.. كليد: دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها خشكشويي مسيحي يهودي  خشک‌شویی  خشک‌ شویی زرتشتي و.. خشکشوئی 

هم‌رسانی، چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید:
افسرانفیس نماکلوب
توسط | ۱۳۹۶-۱-۱۹ ۰۹:۴۳:۳۷ +۰۴:۳۰ ۱۳ام مهر ۱۳۹۴ ,|طهارت دسته بندی ها|برچسب ها:٪ s |بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

پنج × 2 =

Code Center