خواندن نماز قضا به جماعت

خواندن نماز قضا به جماعت

1- احکام نماز قضا را از اینجا کلیک کنید و مطالعه نمایید.

2- تذکر: امام جماعت اگر نماز احتیاطی می خواند مامومینی که نماز قضای یقینی دارند نمی توانند به او اقتدا نمایند. امام جماعت یا باید نماز ادای واجب بخواند یا نماز قضا و یا نماز قضای دیگری را که قضا شده است.

رساله توضيح المسائل نماز

[نماز قضا را با جماعت می شود خواند]

مسأله 1388 نماز قضا را با جماعت می شود خواند، چه نماز امام جماعت ادا باشد یا قضا؛ و لازم نیست هر دو یک نماز را بخوانند (1) مثلًا اگر نماز قضای صبح را با نماز ظهر یا عصر امام بخواند اشکال ندارد.

(1) (مکارم:) احتیاط این است که هر دو یک نماز را بخوانند مثلًا قضای نماز ظهر را با نماز ظهر بخواند و نماز قضای عصر را با نماز عصر.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س: آيا مى‌توان در نماز ادا به امام جماعتى كه نماز قضا را بجا مى‌آورد، اقتدا كرد؟
ج) اگر نماز قضاى حتمى باشد، مانع ندارد.

استفتائات رهبری.


مطابق نظر آيت الله سيستاني

مطابق نظر آيت الله سيستاني

مسأله ۱۳۶۸ ـ نماز قضا را با جماعت می‌شود خواند، چه نماز امام جماعت ادا باشد یا قضا، و لازم نیست هر دو یک نماز را بخوانند، مثلاً اگر نماز قضای صبح را با نماز ظهر یا عصر امام بخواند، اشکال ندارد. رساله توضیح المسائل آیت الله سیستانی.

حتما بخوانيدکلید: خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت خواندن نماز قضا به جماعت

نظر شما درباره این مطلب:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.