مطالب مشابه

78 Comments

 1. علی

  باسلام
  امسال برای اولین بار با این ختم آشنا شدم و توفیق داشتم اون را تا روز چهاردهم بخونم…
  ولی الان که روز شنبه هست و ۷ روز از پایان ختم گذشته حاجتم رو نگرفتم..
  علتش چی میتونه باشه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   این ختم برای افزایش روزی هست. دقت کنید این طور نیست که هر ختمی رو شما انجام دادید فردایش منتظر باشید که حتما اجابتش را ببینید. اگر دعا و خواسته شما بزرگ است، طبیعتا ختم و تلاشی هم که انتخاب می کنید باید بزرگ باشد. مثلا کسی انتظار دارد یک فهم و علمی از سمت خداوند به او داده شود، خب بدیهی است باید اربعینات مختلف، با طهارت کامل برنامه های مختلف را اجرا کند. دقیقا مانند یک ورزشکار گاهی ورزش می کنید برای سلامتی، افزایش معنویت، افزایش روزی و توفیقات، خب پیاده روی ساده روزانه به شما کمک می کند، این ختمها نیز آثار معنوی اینطور دارند. اما گاهی شما می خواهید قهرمان جهان بشوید، خب با یکی دو ساعت پیاده روی که قهرمان جهان نمی شوید، نیاز به سالها تمرین و علمیت دارد، ختمهای بزرگ هم همین هست، گاهی خواسته شما بزرگ است، خب لازم است تمرین معنوی بیشتری انجام بدهید!.
   متاسفانه مشکل اصلی هم همین هست که بدون مقدمات گاهی برخی خواسته هایی دارند و می خواهند بدون طی کردن مقدمات، با چند دعا، یا چند خط نوشته به مقصد برسند، که بدیهی است خداوند بر اساس همت بندگان و اخلاصشان دعا ها را به اجابت می رساند. کسی که دعا می کند برای دنیا، خب بهره کمتری از ذکر و قرآن خواهد داشت تا کسی که با اخلاص به دنبال قرب الهی است!.

   حتما خواندن این ختم ها اثر دارد، حالا گاهی برخی از رفتارهای ما سبب می شود که از جهت زمان تاخیری باشد، یا گاهی این هم نیست بلکه خداوند مقدر کرده که برای شما در فلان زمان خیر و برکتی برسد.
   فراموش نکنید، ختمها وابسته به اخلاص و ریاضت شما و آمادگی قبلی شما هم هست. اینطور نیست که کسی با ده دقیقه ذکر گفتن و ختم انجام دادن انتظار داشته باشید سریع فلان آثار را ببینید یا ملائکه را نزد خود آشکارا ملاقات کند!.

   از همه اینها گذشته از آداب ذکر و ذاکر این هست که شما اعمال رو برای تقرب به خدا و مخلصانه انجام بدهید، و از خداوند بخواهید قرب خودش را به شما بدهدواگر صلاح بود فلان مشکل را هم برطرف کند. یا فلان دعا را به اجابت برساند.

   در روایات داریم، اصرار بر گناه مثل نگاه های حرام و مانند آن، یا مثلاحق الناس، یا نارضایتی پدر و مادر مانع استجابت هست، اینها دعا را حبس می کند. عامل دیگر هم عدم معرفت به خداست، در روایت هست که شما خدایی را می خوانید که به او اعتقاد ندارید. در هر حال خداوند در قرآن کریم هم وعده داده است که من هیچگاه اجر کار بندگان را ضایع نخواهم کرد.قطعا همین چند روز هم اجرش و آثارش برای شما در زندگی خواهد بود، حالا به چه نحو خود خداوند مقدر می کند، یا همین خواسته شما را می دهد یا بهترش را در زمانی خاص به شما می دهد.

   و نکته آخر اینکه برخی از دعا های شما اگر بسیار بزرگ باشد، تلاش بزرگ و بیشتری می خواهد، با یک ختم و دو ختم نیست، گاهی نیاز هست مثل آیت الله بهجت که خواسته های بزرگی داشتند تلاشهای بزرگی را انجام بدهید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 2. علی

  من با اجازه مدیر این سایت مطلبی را خدمت دوستان عرض کنم و اون این که ختم ها و ادعیه را به نیت نورانیت و تقرب به درگاه الهی بخونید و نه استجابت قطعی دعا چون در این صورت ممکنه با کلی سختی و صبر بر ترک گناه ختم را انجام بدید و دعا استجابت نزدیک نداشته باشه و اونوقت از اصل اسلام وقران وائمه منزجر بشید و این ختم نه تنها عامل نزدیکی به خدا نشده بلکه راه شیطان شده برای تنفر از دین.چون این موضوع برای دوستان من پیش اومده .ضمنا من گمان میکنم ختم ها مانند داروی شخصی هستند و یک دکتر برای یک مریضی مشخص مثلا مریضی که سرما خورده قرص سرما خوردگی تجویز کنه وبرای مریض دیگه با همون بیمار ی امپول پنیسیلین تجویز کنه .در مورد عرفا هم همینطوره ممکنه اقای بهجت به یک بنده خدایی برای مشکل مالی ختم واقعه توصیه کنه ولی این ختم برای مشکل مالی من اثر گذار نباشه پس همیشه مشکلات را از حلال مشکلات یعنی خود خدا وپنج تن ال عبا بخواهید که حل کنه

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ممنون از توضیحات خوب شما، بله یکسری از ختم ها اختصاصی هست، همانند رشته وزنه برداری که هر ورزشکار دستور اختصاصی خود را برای تمرین دارد، لذا هر ذکری و هر چله ای برای همگان مفید نیست.

   اما ما یکسری ختم ها و اذکار عمومی داریم، مثل ورزش همگانی که برای روح همگان مفید هست، اما باتوجه به روحیات افراد و گناهان تاثیر اذکار کمتر می شود. در هر حال هرچقدر روح آماده و مساعد باشد، گناه نباشد، موانع نباشد، تاثیرش سریعتر هست. و خدای متعال حتما اجر و ثواب به کسانی که در محضر قرآن باشند قرار می دهد، قرآن کریم باعث نورانیت، و آرامش ما و دارای هزاران برکت دیگر هست، قرآن غذای روح ماست. در کنار این آثار، برخی از ختم های قرآن هم آثار ویژه ای دارند.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
   1. حسین

    سلام . من سال گذشته از این ختم بابت یک حاجت مادی استجابت گرفتم . امسال برای شفای بیماری پدرم شروع به این ختم کردم . دعا بفرمایید بیماری ایشان مدت چهارسال هست که توان زندگی رو ازش گرفته . خواستم سوال کنم تاثیری داره .

    پاسخ
    1. مهدي يوسف وند

     سلام علیکم
     انشاالله خداوند به ایشان سلامتی عنایت کند، این ختم برای افزایش روزی مادی و معنوی هست.
     برای شفای بیمار، لازم هست، صدقه های متعدد و زیاد بدهید و از فقرا بخواهید دعا کنند. ختم چله آیت الله حق شناس رو انجام بدهید انشاالله خداوند به برکت امام حسین علیه السلام شفا بدهند.
     وفقکم الله لکل الخیر

     پاسخ
 3. یبل

  ختم این سوره جایی تاکید شده روز و شبش را.مهم نیت و خواندش هست.چه تاکیدی هست روی تو روز خوندنش.خب یه موقع کسی سر کار نمیتونه.این اشتباهه تاکید میکنید حتما تو روز خونده بشه.

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   خواندن سوره واقعه هر شب سبب افزایش روزی هست، اگر کسی نمی تواند حتی این ختم را انجام بدهد، شبها یکبار سوره واقعه را بخواند که آثار فراوانی دارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 4. علی

  ببخشید سوالاتم زیاد شد در مورد ختم زیارت عاشورا من یک حکایتی شنیدم که حتما باید بری روی پشت بام یا جایی که سقف نداشته باشه این ختم را انجام بدی ایا سقف جزو شروط ختم زیارت عاشورا هست؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   نیازی به رفتن روی پشت بام نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 5. علی

  ختمی مجرب ومعروفه برای سلامت بچه توراهی میخواستم ؟؟؟البته با ذکر منبع و ادر س دقیق
  تشکر

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   هر روز سوره یاسین را بخوانید، زیاد صلوات بفرستید و استغفار فراوان روزی ۱۰۰۱ مرتبه بسیار عالی است.
   از اینجا کلیک کنید و بیشتر بخوانید.وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 6. علی

  در مورد ختم زیارت عاشورا به نقل از اقای حق شناس هم مطلب بنویسید؟؟ایا میشه این ختم را بلافاصله بعد از اذان صبح خوند که افتاب طلوع نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟نکته دیگه این که نوشتن شرایط قبول ختم دوری از معاصی هست مگر انسان غیر معصوم میتونه گناه نکنه؟؟؟؟؟؟
  تشکر

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   روی سایت درباره ختم آیت الله حق شناس از اینجا کلیک کنید و بخوانید.

   دقت کنید، منظور از گناه نکردن این است که تا می تواند مراقبه داشته باشد و از عمد گناه نکند، بدیهی است هر چقدر گناه کمتر باشدف آثار ختومات و دعا ها بالاتر هست. به همین علت است که امثال حضرت آیت الله بهجت خیلی اهل مراقبه بودند تا بتوانند از آثار دعا ها بیشتر استفاده نمایند.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
   1. علی

    سلام ببخشید نظرات در مبحث زیارت عاشورا به نقل از اقای حق شناس بسته شده
    سوالی داشتم میخواستم بدونم میتونم ختم زیارت عاشورا را بلا فاصله بعد از اذان صبح بخونم یا حتما باید افتاب طلوع کنه؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
    1. مهدي يوسف وند

     سلام علیکم
     پس از نماز صبح و در بین الطلوعین می توانید شروع کنید و بخوانید.
     وفقکم الله لکل الخیر

     پاسخ
 7. علی

  سلام
  ببخشید من تو سایت اقای بهجت خوندم که سوره واقعه را در طول روز میتوانید بخوانید و من گمان کردم که منظور ایشان به تدریج خواندن دفعات در طول روز هست ومیتوان مثلا در روز هفتم هفت بار سوره واقعه را در ساعتهای مختلف روز خواند و نه پشت سر هم. مثلا من چهار بار صبح میخوندم وسه بار ظهر .حالا میخواستم بدونم شرایط ختم به هم خورده؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   قرائت سوره ها باید پشت سر هم باشد، به نظر ما جدا جدا خواندن کافی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 8. جعفربیگی

  سلام.
  خواندن این سوره حتما باید بعد از طلوع آفتاب باشه؟یعنی خواندن این سوره بعد از نماز صبح تا طلوع آفتاب باعث غلط شدن ختم میشه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   زمان خواندن این ختم از اذان صبح شروع می شود تا به غروب آفتاب.
   پس از نماز صبح و بین الطلوعین بسیار زمان خوبی است برای خواندن این ختم.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 9. مجید

  با سلام و وقت بخیر.
  من این ختم رو نمیدونستم باید در روز انجام بشه و سه روز اول رو بعد مغرب انجام دادم.الان روز چهارم هستش در روز انجام دادم.
  بنظرتون ختم حساب میشه ؟ادامه بدم؟
  بنده برای برکات معنوی یه این سوره میخونمش شبا ولی در مورد ختمش ادامه بدم یا نه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   حتما در روز انجم بدهید، اما اگر در شب هم انجام بدهید هرچند این ختم نیست، اما آثار فراوانی به همراه خواهد داشت.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 10. محمدعلی جعفری نسب

  سلام من یادم رفت روز بخونم الان که شب بخونم باطله این ختم یا اینکه ایرادی نداره

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   این ختم برای روز هست، اما هر شب خواندن یک بار سوره واقعه باعث افزایش روزی و آثار فراوان دیگر هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 11. مهدیه

  با سلام و عرض ادب
  برای این ختم یه سوال مهم دارم : آیا بعد از خواندن هربار سوره دعای ((یا مسب الاسباب..)) را باید خواند؟ یعنی روزی که ۴ بار باید سوره را خواند ۴ بارهم این دعارا خواند؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم

   پس از اتمام سوره ها به تعداد آن روز، یکبار دعا را می خوانید به طور مثال پس از ۴ بار خواندن، یک بار دعا را می خوانید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 12. زهرا

  سلام خداقوت من بعضی وقتا در شرایطی نیستم که بتونم رو به قبله بشینم و تمام سوره ها را پشت سر هم بخونم.از صبح تا شب بیرون هستم و این شرایط بوجود نمیاد .اگه،شروع ب خوندن کنم آیا ختم من صحیحه یا نه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   زمان خیلی کوتاهی هست، تمام تلاش خودتان را اشته باشید، که رو به قبله و با شرایط نوشته شده بخوانید.
   پشت سر هم خواندن سوره ها، اثر عمل را بالاتر می برد.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 13. هدی

  سلام. من هم اکنون عذر شرعی دارم و فردا اول ماه قمری است و قصد ۱۴ روز سوره واقعه رو کردم می تونم شروع کنم؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   بله می توانی شروع کنید، فقط دست به خطوط قرآن کریم نزنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 14. عبدالله

  سلام
  آیا خواندن دعای روز پنجشنبه در ختم کردن سوره واقعه بجای دعای یا مسبب الاسباب در روز پنجشنبه خوانده میشه یا هر دو دعا را باید خواند
  التماس دعا

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   به همین طریقی که در متن آمده بخوانید. پس از آن هر دعایی خواستید می توانید بخوانید. کاملا روشن هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
   1. حامد

    سلام
    این سوال بنده هم هست

    لطفا واضح تر پاسخ بفرمایید

    آیا در پنج شنبه ها بعد از ختم فقط باید دعای دوم مخصوص پنجشنبه را خواند یا دعای اول را هم باید خواند؟

    پاسخ
    1. مهدي يوسف وند

     سلام علیکم
     دعای اول را به همراه دعای دوم با هم لطف کنید و بخوانید.

     وفقکم الله لکل الخیر

     پاسخ
 15. امین

  سلام … اگر ممکن هست دو دعای مذکور را ترجمه کنید تا با توجه بهتری دعاها خوانده بشن

  پاسخ
 16. Samimi

  سلام خسته نباشید ببخشید ایا میشه این ختم رو غیر از دوشنبه اول قمری هم شروع کنیم اثر داره؟ حکمش فرقی داره ایا ؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   قرائت سوره واقعه در هر زمانی آثار بسیار خوبی دارد . اما این ختم را باید در همین زمان انجام داد.
   سعی کنید هر شب بتوانید بخوانید بسیار عالی است.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 17. شکوه السادات سیدمعلمی

  باسلام دعای بعداز سوره واقعه را من به چندین صورت مختلف دیده ام از کجا می توان مطمئن بود که دعایی که شما بیان کرده اید صحیح است لطف میکنید منبع آن را ذکر کنید.

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   منابع ذیل مطلب درج شده است و قابل پیگیری از سمت شماست.
   دقت کنید، از سایتهای معتبر اگر استفاده کنید برای شما اطمینان حاصل می شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
  2. علی

   با سلام من دعایی به نقل از علامه مجلسی منقول از امام سجاد دیدم و به کمانم اون دعا نزدیکتر به دعای امام سجاد باشه

   پاسخ
   1. مهدي يوسف وند

    سلام علیکم
    منبع و آدرس روایت را بنویسید، تا بررسی کنیم.
    البته گاهی از یک دعا چند نسخه نوشته شده که هر کدام را انجام بدهید اشکال ندارد، آنچه توصیه ماست انجام دستورات مطابق نوشتار بالا است.
    وفقکم الله لکل الخیر

    پاسخ
 18. امیر

  سلام
  کن نمیدونستم که باید به تعداد روز خونده بشه و روزی یکبار میخوندم
  حکم چیه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   انشاالله ثواب قرائت این سوره مبارکه را خواهد برد، اما دیگر این ختم نیست!.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 19. سارا

  سلام
  من نميدونستم كه بايد قبل ازمغرب دعابخونم والان تاروز دوازدهم ادامه دادم صحيح نيست؟ و اينكه خانومي كه عذرشرعي داره نميتونه ختم سوره راادامه بده چه کار کند؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اگر تا این زمان خوانده اید ادامه بدهید، انشاالله دارای اثر هست.
   اگر عذر شرعی دارد می تواند سوره هایی را که آیات سجده واجب ندارند را بخوانید، مانعی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 20. سارا

  ایا بی وضو نمیشه ختم رو انجام داد؟من جایی خواندم که از شرایط ختم با وضو بودن هست؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   در متن اشاره کرده ایم با وضو و روبه قبله بودن را رعایت کند.
   اگر بدون وضو بوده، رها نکنید بقیه ایام رو با وضو بخوانید.
   وفقکم اله لکل الخیر

   پاسخ
 21. محبوبه

  سلام خسته نباشید
  من ختم سوره واقعه را از دوشنبه شروع کردم و بیشتر روزها را بعد غروب آفتاب خوندم اخه جایی که من ختم را خوندم ننوشته بود حتما باید قبل غروب آفتاب باشه.بعدم روز ۷ رایادم رفت بخونم ایا میتونم اون را با روز ۸با هم بخونم یا دیگه ختم من باطل دیگه نباید ادامه بدم؟
  ممنون خسته نباشید

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   روزی رو که نخوانده اید نمی شود با روز بعد جبران کرد، و این ختم صحیح نیست.
   می توانید ادامه بدهید و از آثار سوره واقعه که سفارش شده بهره ببرید، اما دیگر این ختم نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 22. یا زهرا

  سلام علیکم
  وقت بخیر، ببخشید من نمیدونستم که ختم باید طول روز خونده بشه و دیروز همزمان با اذان مغرب خوندم واینکه دعای بعد ازاون رو هم به تعداد سوره ها میخوندم یعنی بعد هرسوره دعای یامسب .. رو میخوندم الان این طریقه ختم گرفتن ایراد داره و دیگه ادامه ندم؟؟سپاس

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ظاهرا این ختم باید تا قبل از غروب آفتاب باشد.
   دعا رو به تعداد خواندن اشکالی ندارد، اما روش آن این هست که بعد از خواندن سوره ها دعا خوانده شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 23. ابوذر

  عالی بود ممنون از شما

  پاسخ
 24. محدثه

  سلام ببخشید میشه لطف کتید زودتر جواب منو بدید.من از روز دوشنبه شروع به خواندن سوره واقعه کرد,اما متاسفانه بعد از خواندن سوره ها دعای مسبب الاسباب رو نخوندم,امروز هم روز چهارمه, میشه از امروز این دعا رو بخونم؟ ایا ختم من درست بوده, یا اینک باید حتما دعای مسبب الاسباب رو بعدش می خوندم

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اصل برنامه حمان قرائت سوره ها مطابق ایام هست، در برخی از نسخه ها هم به این دعا اشاره شده است.
   اگر تعداد سوره را رعایت کرده اید، همین کافی است البته از امروز به بعد دعا را هم بخوانید مانعی نیست، انشاالله.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 25. زینب سادات رضوی

  سلام، من نمیدونستم که ختم سوره واقعه حتما باید در روز باشه و تا الان شب میخوندم، یک روز هم فراموش کردم بخونم ديگه نميشه ادامه بدم؟؟ یا میتونم امروز واقعه های دیروز رو هم بخونم؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   اگر یک روز نخوانده اید، خواندن آن در روزهای دیگر جبران گذشته را نمی کند! فقط آثار خاص سوره واقعه را می توانید با هر روز خواندن بهره ببرید، وهمین هم کم نیست!. هر شب یا هر زمان از روز که توانستید به نیت روزی این سوره را بخوانید، زمان و مکان خاصی هم نمی خواهد و تاثیر گزار هم هست، انشاالله.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 26. ابوالفضل

  با سلام وخسته نباشی.من دوسال بود دنبال کار بودم.تا این تو یک کانال تلگرام ختم سوره واقعه رو دیدم.بعد از اتمام این ختم هفته بعد سرکار بودم.من ک واقعا اعتقاد دارم ب این ختم.دو باره شرو ب ختم کردم انشالله برای مشکلم.شماهم دعا کنید.ممنون

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   الحمد لله.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 27. حسینی

  سلام
  من بعد از غروب آفتاب متوجه شدم امروز که دوشنبه هست اول ماه قمری هم هست میشه بعد از غروب شروع کرد به خوندن سوره واقعه؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   این ختم باید در روز باشد، از بین الطلوعین تا غروب آفتاب.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 28. حسین

  سلام اینکه گفته شده دعای یا مسبب الأسباب بعد از فرائت گفته بشه، به عنوان مثال در روز سوم که سه بار سوره واقعه قرائت میشه بعد از اتمام سه بار سوره واقعه دعای یا مسبب الأسباب خوانده شود یا بعد از هر بار سوره واقعه یکبار دعای مذکور؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   پس از تمام شدن قرائت های سور مثلا سه بار، پس از آن یکبار دعا را می خواند.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 29. ahmad

  سلام این ختم سوره واقعه { دوشنبه اول ماه قمری} در منابع مختلف اومده که با هم تفاوت دارن مثلا تو دو هزار و یک ختم ص ۱۸۹ یه جور اومده و در دو هزار دستورالعمل مجرب ص ۱۵۹ جور دیگه بیان شده … بفرمایید واقعا کدوم یکی صحیح تره …………..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   به همین شیوه ای که ما از آیت الله بهجت(رحمه الله) در ابتدا نقل کرده ایم عمل کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 30. معصومه اسماعیل پور

  سلام خسته نباشید ختم سوره واقعه همین دوشنبه هست اول ماه ومن می تونم سوال خصوصی بپرسم میخوام فقط خود شما بخونین وجواب بدین ممنون

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   بله دوشنبه ۱۱ بهمن، اول ماه قمری هست و می توانید این ختم را شروع کنید.
   برای سوال خصوصی می توانید از طریق تلگرام سایت یا از طریق قسمت ارسال سوال اقدام فرمایید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 31. فاطمه

  سلام شبتون خوش دوشنبه شب اول ماه باشه یا روز دوشنبه ؟من از دیروز شروع کردم اما مطمین نیستم

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   باید از روزی شروع کنید که دوشنبه هست و اول ماه می باشد.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 32. fatima

  سلام عزاداریتون قبول
  من ختم سوره واقعه رو در طول روز
  مثال اگه ده بار بایدبجا بیارم پنج تا روصبح ،و ما بقی رو بعد ظهر ،اینجور ختم کردن موردی داره؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   ظاهرا باید این ختم به صورت پشت سر هم گفته شود. اگر جدا گفته شده، ادامه بدهید ولی ملاک اینست که در یک جلسه در روز سوره ها پشت سر هم گفته شود.
   وفقکم الله لکل الخیر.

   پاسخ
 33. باران

  سلام
  در ادامه سوال کابربر گرامی میخواستم بپرسم آیا خانمی که عذر شرعی دارد، حرز امام جواد (ع) را به بازویش ببندد اشکالی ندارد؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   داخل پارچه یا چیزی قرار بدهد که مستقیم با پوست بدن تماس نداشته باشد، در این صورت اشکال ندارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 34. فاطمه زهرا

  سلام چند تا سوال داشتم ازتون خیلی مهمه .من این دعارو خوندم فقط یادم رفت پنجشنبه دعای مخصوصشو بخونم بجاش جمعه خوندم هرروز سوره واقعه میخونم ب تعداده روز تا چهاردهمین روز.و اینکه گفتین باید روز خوانده بشه من ک تعدادش ۵ بود ۳تاشو قبل غروب آفتاب خوندم ۲تاشو بعده غروب آفتاب اشکالی داره؟؟؟و سوال بعدی اینکه من برای بچه دار شدنم میخونم موثره؟؟؟

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   فراومش کردن دعا اشکالی ندارد. اگر بعد از غروب آفتاب بوده، رها نکنید ختم را تا آخرین روز ادامه بدهید، انشاالله خلل ایجاد نشده است.
   این ختم برای روزی هست، و قطعا از جهات دیگر هم تاثیر گزار می باشد.
   برای بچه دار شدن، هر روز سوره یاسین بخوانید. در نوشتار آداب بچه دار شدن در اسلام توضیحات بیشتری داده شده است، رجوع کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 35. رضائی

  با سلام
  ببخشید این سه عملی که از مرحوم آيت الله قاضي ذکر شد، باید هر سه را بجا آورد یا هر کدام به تنهایی هم میشه انجام داد؟
  یعنی بعنوان مثال برای ابطال سحر فقط عمل اول را انجام داد.

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام علیکم
   این سه توصیه جدا از هم هست.
   لذا می توانید هر کدام را به تنهایی انجام بدهید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   پاسخ
 36. مهدی

  سلام ختم سوره واقعه حتما باید درماهی باشه که دوشنبه اولش باشه یا در دوشنبه اول هرماه.باتشکر

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   سلام عليكم
   ختم سوره مباركه واقعه در ماه قمري‌اي كه اولين روز آن، دوشنبه باشد، بايد شروع شود. نه اينكه اول هر ماه .
   البته انس با قرآن كريم داراي آثار و خواص فراواني است، اما براي بهره بردن هرچه بيشتر بايد عين دستور بزرگان رعايت شود.
   ضمنا
   توصيه شده است كه هر شب و مخصوصا شب جمعه سوره واقعه را قرائت كنيد، اين كار براي روزي بسيار مجرب است.
   يا اينكه «ختم ومن يتق الله براي روزي مادي و معنوي» را به عنوان جايگزين داشته باشيد.

   وفقكم الله لكل الخير.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

|تماس با ما | حمایت از ما | تبلیغات | همکاری با ما |تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center