حکم ازدواج با مادر زن و پدر شوهر

حکم ازدواج با مادر زن یا پدر شوهر

حکم ازدواج با مادر زن

۱-در نوشتار قبل «ازدواج های حرام مطابق نظر۱۰ مرجع » مطرح شد از اینجا کلیک کنید و در تکمیل نوشتار حاضر مطالعه نمایید.

۲- مادر زن جزو محارم انسان می باشد، و تا ابد محرم هست. حتی اگر با همسر نزدیکی نشده باشد، در مقابل پدر شوهر هم محرم ابدی عروس می باشد و نمی توان هیچ گاه با او ازدواج کرد حتی پس از طلاق از همسر نمی توان ازدواج کرد.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][ازدواج با مادر زن و دختر زن]

مسأله ۲۳۸۵ اگر کسی زنی را برای خود عقد نماید، اگر چه با او نزدیکی نکند، مادر و مادرِ مادر آن زن و مادرِ پدرِ او هر چه بالا روند به آن مرد مَحرَم می‌شوند (۱) .

(۱) (مکارم): ولی دختر زن و نوه دختری و پسری آن زن در صورتی به آن مرد حرام می‌شوند که با آن زن نزدیکی کرده باشد.

[محرم بودن پدر شوهر/ محرم بودن پسر و نوه شوهر]

مسأله ۲۳۸۹ پدر و جدّ شوهر، هر چه بالا روند و پسر و نوه پسری و دختری او هر چه پایین آیند (۱) چه در موقع عقد باشند، یا بعداً به دنیا بیایند به زن او محرم هستند.

(۱) (زنجانی): خواه در موقع عقد یا وقتی که زن او بوده، باشند، یا بعداً به دنیا بیایند، به زن او محرم هستند.

  • توضیح المسائل مراجع مطابق با فتاوای سیزده نفر از مراجع معظم تقلید/ متن اصلی از رساله امام خمینی و مُحشی حضرات آیات: سیستانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، شبیری زنجانی، بهجت،فاضل،  اراکی، خویی، گلپایگانی، تبریزی.

لینک کوتاه مطلب: https://goo.gl/TPxm0a

حتما بخوانيد

*- ويژه نامه احکام ازدواج و طلاق

  1. نحوه خواندن صیغه ازدواج دائم 
  2. شرایط عقد ازدواج دائم و موقت
  3. وكيل شدن برای خواندن عقد ازدواج
  4. شرايط عقد ازدواج
  5. خواندن صیغه ازدواج به عربی
  6. خواندن صیغه ازدواج به فارسی
  7. غلط خواندن عقد ازدواج
  8. اجازه پدر دختر در ازدواج
  9. آیا اظهار اذن پدر در ازدواج لازم است


کلید: حکم ازدواج با مادر زن حکم ازدواج با مادر زن حکم ازدواج با مادر زن  رابطه نامشروع داماد با مادر زن آیا مادر زن محرم است؟ نزديكي با مادر زن نگاه به بدن مادر زن حکم زنای با مادر زن رابطه با مادر زن  ارتباط با مادر زن[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.