حكم معاینه عورت جهت استخدامReviewed by مهدي يوسف وند on Sep 29Rating: 4.5

حكم معاینه عورت جهت استخدام

حكم معاینه عورت جهت استخدام

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س 97: استخدام در بعضى از شرکت‏ها و مؤسسات مستلزم معاينات پزشکى است که گاهى مشتمل بر کشف عورت است. آيا اين عمل در صورت نياز جايز است؟
ج: کشف عورت در برابر شخص ديگر، هرچند لازمه استخدام باشد، جايز نيست، مگر در صورتى که ترک کار براى او مشقت آور بوده و مضطرّ به آن باشد. اجوبه الاستفتائات.


طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

سؤال 18. در سازمان هاى نظامى کشور، اعمّ از ارتش، سپاه پاسداران، نیروى انتظامى و برخى دیگر از سازمان هاى دولتى از این قبیل، براى استخدام نیروى جدید، ابتدا بایستى شخص را از هر جهت معاینه کامل بدنى نمایند، تا از سلامت جسمى شخص اطمینان حاصل گردد. در این آزمایشات تمامى اعضاى بدن، از جمله دستگاه تناسلى، مورد معاینه قرار مى گیرد.آیا پزشک همجنس اجازه دیدن و لمس آن قسمت از بدن را جهت معاینه و احراز سلامتى دارد؟

جواب: در مواردى که ضرورت دارد مجاز است. و منظور از ضرورت این است که معاینه بدنى براى آن کار لازم است، و بدون معاینه بدنى استخدام نمى کنند، و شخص هم نیاز به استخدام دارد.

> احکام خانواده در پرتو فقه اسلامى > 3. نگاه به عورت

لينك كوتاه مطلب:    http://hadana.ir/?p=20241

حتما بخوانید

* ویژه نامه احکام طهارت 

حكم معاينه توسط دكتر

لمس بیمار توسط پرستار نامحرم

رجوع زن به دكتر مرد متخصصكليد: حكم معاینه عورت جهت استخدام حكم معاینه عورت جهت استخدام حكم معاینه عورت جهت استخدام حكم معاینه پزشکی استخدام حكم معاینه پزشکی استخدام حكم معاینه پزشکی استخدام حكم معاینه پزشکی استخدامي سپاهحكم معاینه پزشکی استخدامي نيرو انتظامي  حكم معاینه پزشکی استخدامي ارتش حكم معاینه پزشکی استخدام