درباره نویسنده

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

حجت الاسلام مهدی یوسف وند

*-مدرس حوزه و بنیانگذار سایت هدانا.**- تحصیل در محضر جمعی از مراجع عظام تقلید.***- هدانا برآیند فعالیتی گروهی با نظارت دقیق، برای معرفی مطالب خوب دینی به شماست، امیدواریم این توفیق را داشته باشیم به عنوان یک منبع به روز و قابل اعتماد دسترسی به معارف اهل البیت(علیهم السلام) را برای شما مخاطبان عزیز و گرامی در حوزه های مختلف معرفتی ساده و کاربردی تر کنیم.

مطالب مشابه

2 Comments

 1. سارا

  من در مورد این حدیث تحقیق کردم. این حدیث صد در صد جعلی است. دلایل ام هم این است که ۱- اول از همه در قران امده هرگز یک دیگر را با نام های بد صدا نزنید پیامبر چرا در ان زمان باید به امام حسین با اون همه کرامت بگوید چشم پشه؟، ایا این نام حقیر کردن نیست؟؟ ۲- تمام حشرات چشم مشابه هم دارند و همشون چشمشون یک جوره چرا پیامبر نگفت چشم پروانه یا چشم کفش دوزک ۳- من گشتم مقاله پیدا کردم تازه الان تو سال ۲۰۱۳ یک مقاله چاپ شده که تونسته تعداد واحد های چشم پشه رو بشماره پس اون طرف که رفته فرنگ و صد سال پیش چشم پشه رو شمردن کاملا دروغه.۴- تازه تو اون مقاله تعداد چشم پشه را ۷۰۰ الی ۸۰۰ تا گفته نه ۱۹۵۰ تا تازه پشه هزار نوع داره که تعداد چشم ها تو هر نوع متغییره حالا پیامبر کدوم پشه رو می گفته خدا می دونه.

  پاسخ
  1. مهدي يوسف وند

   مهدي يوسف وند

   سلام عليكم خواهر گرامي
   در مقاله ما نيز دلايل جعلي بودن مثل ضعف سند اشاره شده است. لذا ما نيز با شما هم عقيده هستيم اما آنچه لازم به تذكر است اينست كه تشبيه به «چشم پشه» تعبيري رايج در زبان اعراب آن زمان است و اصلا نمي خواهد توهين كند بلكه ناظر به جثه كوچك است!. اين چنين ضرب المثل هايي در زبان فارسي نيز نمونه مشابه دارد. در تشبيه لازم نيست مشبه و مشبه به از تمام جهات مانند هم باشند.
   وفقكم الله لكل الخير

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

| تمامي حقوق شرعاً و قانوناً براي تیم هدانا محفوظ مي باشد و نقل مطالب با ذكر منبع سبب امتنان است. © کپی رایت - هدانا HADANA.IR |

Code Center