باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

سوال: گرفتاري هاي فراواني در كارهايم پيش آمده است، آيا احتمال دارد كه سِحر شده باشم يا چشم زخم باشد، براي دفع اين امور چه بايد كرد؟!

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

علت بسياري از گرفتاري ها براي آنست كه ما نوعا در مقدمات آن كار كوتاهي كرده ايم و يا در مسير الهي حركت نكرده ايم، همين امور سبب شده در ثمره كارهاي ما گره ايجاد شود. مثلا در امر ازدواج شاهد هستيم كه برخي از خانواده ها از جهت مادي بسيار سخت گير هستند، اين طرز فكر سبب مي شود بسياري از خواستگاران از همان ابتدا به سراغ دختر اين خانواده نروند و همين خودكرده سبب توهم سحر شده است!.

بايد گفت: اصلاح تفكر و سبک زندگی راه حل بسياري از مشكلات است، البته ما منكر سحر و جادو نيستيم اما اعتقاد داريم اين امور بسيار نادر هستند و هر كسي توانايي دست زدن به چنين امور غير شرعي را ندارد، در مقابل انجام بسياري از عبادات ديني وجود دارد كه بلاها و نحوست ها را از انسان دور مي كند. آسمان و زمين به امر الهي ياور مومنان هستند و اينچنين نيست كه به راحتي بتوان به آنان آسيب رساند.

بايد براي هر امري به اندازه اي كه واقعا محتمل هست و واقعيت دارد سهم باز كرد. نمي توان هر مشكلي را از سحر دانست بلكه ابتدائا بايد احتمالات اساسي را بررسي نمود. مشكلاتي كه ناشي از جادوست آثار خاص به خود را دارد.  امروزه واقعا سحر و جادو بسيار كم شده است و بسيار نادر هستند افرادي كه بتوانند در اين مسير هاي شيطاني پيش بروند، چون شرايط خاص به خود را مي طلبد.

متاسفانه شاهد اين هستيم كه آشنا نبودن برخي از مردم با راه هاي شرعي مقابله با همين محتملات ناچيز، سبب مي شود كه دست به دامان افراد شيادي شوند كه حتي سواد خواندن و نوشتن درستي ندارند؛ چه رسد به اينكه دعا نويس باشند؟!. 

در مواردي شاهد بوده ايم كه نه تنها راه درستي براي مشكلات مردم ارائه نشده بلكه گره اي بزرگتر در زندگي افراد ايجاد شده است. بسياري از دستورات اين شيادان بر خلاف دستورات شرعيست و اگر به صورت موقت مشكل را حل نمايد، در دراز مدت شاهد آنيم كه گرفتاري مردم را بسيار پيچيده تر كرده و گاهي باعث نابود شدن خانواده ها شده اند و در مواردي كه برخي از مواد به صورت خوراكي به افراد داده شده سبب مسموميت و يا مرگ افراد نيز شده است!.

این مطلب مهم نباید مورد غفلت باشد که شیطان و جن مطابق نظر قرآن کریم بر مومنان تسلط ندارند بلکه بر کافران است که می توانند به صورت کامل مسلط شوند، افراد بی دینی که شرعیات را رعایت نمی کنند:

«إِنَّهُۥ لَيْسَ لَهُۥ سُلْطَٰنٌ عَلَى ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ وَعَلَىٰ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ إِنَّمَا سُلْطَٰنُهُۥ عَلَى ٱلَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُۥ وَٱلَّذِينَ هُم بِهِۦ مُشْرِكُونَ» النحل/99-100. چرا که او[شیطان]، بر کسانی که ایمان دارند و بر پروردگارشان توکّل می‌کنند، تسلّطی ندارد. تسلّط او تنها بر کسانی است که او را به سرپرستی خود برگزیده‌اند، و آنها که نسبت به او [= خدا] شرک می‌ورزند (و فرمان شیطان را به جای فرمان خدا، گردن می‌نهند). هنگامی که در مشکلات به برخی از این دعا نویسان غیر متشرع رجوع می شود و شخص از مسیر دین و دستور علما فاصله می گیرد این زمینه را برای خود فراهم می کند که در مشکلات بیشتری وارد شود، گاهی در منجلاب های بزرگتری افراد فرو می روند که به راحتی امکان خلاص شدن آنها وجود ندارد. در هر حال نباید زمینه تسلط شیطان را با رفتن نزد برخی از دعا نویسان فراهم کرد، اموری مثل سر کتاب باز کردن شرعا جایز نیست، این رفتار و سایر رفتارها سر آغاز مشکلات است.

لازم است از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد، به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

بنابراين لازم است كه از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

ما در اينجا توصيه مي كنيم كه از دستور العمل بزرگاني همچون حضرت آيت الله العظمی بهجت رحمه الله كه در ادامه بدان اشاره مي شود استفاده نماييد، جايگاه والاي مرجعيت و توانايي ايشان در شناخت ادعيه، خود ضامن سلامت دستورات ايشان مي باشد. شخصيتي كه در بسياري از جهات در ميان بزرگان بي نظيرست، بسيار بهتر از هر كس ديگري مي تواند بر اساس مكتب اهل البيت عليهم السلام راه مشكلات و گرفتاري هاي اينچنيني را به ما نشان دهد.

………………………………………………………………….

حضرت آيت الله بهجت

سوال از محضر آيت الله بهجت رحمه الله

كسي كه سحر شده باشد يا دچار چشم زخم شده باشد براي بطلان سحر و دفع چشم زخم بايد چه كند؟

جواب:

موارد ذيل را مراعات و عمل نمائيد.

1-قرآن كوچك هميشه همراه داشته باشيد.

2-معوذتين [1] را بخوانيد و تكرار نماييد.

3-آيت الكرسي ‍[2] را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

4-چهار قل را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

5-در موقع اذان با صداي نسبتاً بلند اذان بگوئيد.

6- روزي 50 آيه از قرآن كريم با صداي نسبتاً بلند بخوانيد.

منبع: كتاب پرسشهاي شما، پاسخ هاي آيت الله بهجت. ص102

…………………………………………………….

 • توضيحات:
 • ‍[1] – منظور از معوذتين دو سوره ناس و فلق مي باشد.
 • [2]- آيت الكرسي ، سه آیه (۲۵۵ تا ۲۵۷) از سوره مباركه بقره مي باشد.

سوال از محضر حضرت آیت الله کشمیری

آية الكرسى و معوذتين

 در مراجعات به محضر استاد، بعضى شكايت از اذيت شياطين و وسوسه در خيال و نفس مى‏ كردند، ايشان مى‏ فرمودند:

«آيةالكرسى و سوره قل اعوذ بربّ النّاس و سوره قل اعوذ بربّ الفلق تكرار شود، خواندنش براى دفع شياطين خوب است». (صح: ص 176)

سوال:  براى دفع شياطن چه آياتى و سُورى خوب است خوانده شود؟

ج: آيةالكرسى و معوّذتين بخواند دفع گردند. (ر: ص 137 و 138)

سوال:  آيةالكرسى را بعضى علماء […] هم متذكر شده است يك آيه مى ‏دانند نظر شما چيست؟

ج: آيةالكرسى سه آيه و تا «هم فيها خالدون» مى‏باشد. (آ: ص 84 و 85).

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=22763

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید. حتما بخوانيدكليد : باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخمآیه چشم زخمX باطل سحرX برای چشم زخمX جادو کردنX جادو و دعاX جادو و طلسمX چشم زخمX چشم نظرX درمان چشم زخمX دعا جادوX دعا چشم زخمX دعاي چشم زخمX دعای چشم زخمX دفع چشم زخمX رفع چشم زخمX سحرX سحر جادوX سحر و جادوX طلسمX طلسم جادو

28 نظرات
 1. فرشته ترابی می گوید

  سلام شبتون بخیر
  الان که برایرشما این مطلب رو میزارم نیمه های شب هست
  ده سال پیش میخواستم کنکور بدم و شیفته رشته پزشکی بودم توی محل دوستان آشنایان به عنوان دکتر صدام میکردن متاسفانه سه ماه قبل کنکور دچار بیماری شدم که هرجا رفتم و هر دکتری بعد کارهای تشخیصی از جمله ام آر آی میگفت سالمین مشکلی ندارین جوری که دیگه نتونستم درس بخونم و تو کنکورم موفق نشدم سه سال به همین منوال پشت کنکور موندم هربار که شروع به درس خوندن میکردم به طور ناگهانی دچار بیماری میشدم
  تا اینکه پارسال به اصرار پدرم تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم اما باز مریض شدم و بی خیال شدم که نخواستم پیش خودم میگفتم چرا میام شروع کنم مریض میشم قسمت نیست من پزشک بشم
  اما امسال به خاطر آرزویی که روی دلم موند و به خاطر حسرت پدرم با توکل به خدا دوباره شروع کردم اما به محض شروع بیمار شدم مرتبا دکتر رفتم و بازهم همه میگن سالمی مشکلی ندارین
  میگن استرس ولی من استرس ندارم چون ازدواج کردم بچه دارم و انقدر درگیری ذهنی بابت اگه قبول نشم و … ندارم
  خودم حس میکنم که استرس ندارم
  منتها نیمه های شب با درد از خواب بیدار میشم
  شما که این مطالب رو خوندین احتمال میدین سحر و جادویی باشه ؟؟؟؟؟؟
  چون من خودم به شخصه اصلا اهل این مسائل نیستم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم خواهر گرامی
   علائمی که نوشته ای علائم سحر و جادو نیست، توصیه می کنیم به یک روانشناس بالینی رجوع کنید، برخی از این نشانه ها باید توسط آنها مورد بررسی قرار بگیرد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. فاطمه می گوید

  سلام ببخشید که اینو می گم ول میشه بعد اینکه جواب من دادید پیام حذف کنید چون تو فامیل نزاشتیم کسی خبر دارشه و ممکن به وبلا گتون سر بزنن وچون اسم مامانم شهرمو بردم بفهمن حتی مامانم نمی دونه به شما گفتم گفته به کسی چیزی نگم حتی د ستام ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نیاز به کار خاصی نیست، دستورات بالا را از آیت الله بهجت رعایت کنید، اگر بتوانید قربانی کنید و به فقرا بدهید هم بسییار خوب است. مراقب باشید در دام برخی از افراد شیاد که با اجنه ارتباط دارند نیفتید و با این بازی ها و دفن کردن ها شما را فریب ندهند. به آنچه گفتیم عمل کنید، همیشه قرآن جیبی با رعایت احترام داشته باشید برای حفظ بسیار عالی هست و به خدا توکل کنید و با وجود خدا نیاز به ترس از هیچ گروهی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 3. فاطمه می گوید

  سلام وقتتون بخیر من چند روزی هست که خیلی مریضم ۳بار بیمارستان رفتم اصلا از کار افتادم توان اینکه کاری انجام بدم ندارم قبل از اینکه حالم خیلی بد بشه کمی تب داشتم داشتم از محل کار به خانه میرفتم که شیشه عقب اتومبیلم کامل پودر شد بعد رفتم شیشه انداختم حالم خیلی بدتر شد خیلی رفتم با همسرم خونه مادرم تا کمی مراقبت کند از من شب امدیم خانه من خیلی تبم شدید شد هیچی متوجه نمیشدم همسرم منو لای پتو پیچیده بود چشم باز کردم بیمارستان بودم بعد از سرمو چندین امپول بهتر شدم اصلا حال نداشتم کلی کارای خونه مونده بود اومدم ظرفارو کم کم بشورم اصلا هیچ توانی در بدنم نبود لیوان در دستم شکست و انگشت کوچکم کمی عمیق برید بعداز ظهر سینی فلزی را گذاشتم رو اپن از اون بالا پرت شد پایین و قر شد کمی حالم بهتر بود تا اینکه رفتیم خونه مادر شوهرم و همه انجا بودن کلی به من رسیدگی کردن اما دوباره بیمار سختی گرفتم و راهی بیمارستان شدم همسرم سوره واقعه را شروع کرده به خواندن برای کار خداروشکر بهتر شده میخواستم ببینم ما سحر یا چشم زخم نشده ایم
  .

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دعا می کنیم انشاالله که به همین زودی سلامتی کامل را دریابید. اینها سحر نیست اما حتما باید مراقب باشید نوع رفتارها که باعث برانگیخته شدن حسادت ها هست را نداشته باشید.
   سیر پزشکی را کامل با متخصص پی بگیرید.
   حتما یک گوسفند قربانی کنید و گوشت آن را به فقرا بدهید و صدقه متعدد به فقرا بدهید تا دعا کنند.
   پس از نماز صبح سوره یاسین بخوانید، آیت الکرسی و سوره ناس و فلق. هنگامی هم که خواستید بیرون بروید از منزل، به شش جهت سوره توحید را بخوانید و بدمید.
   انشاالله با رعایت این موارد جای هیچ نگرانی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 4. نیا می گوید

  سلام حاج اقا
  مادر من یه مدت طولانی عوض شده
  دیگه اون ادم قبل نیست دیگه به من و خاهرم و پدرم محل نمیده
  حتی دیگه جایی نمیاد با ما کلا عوض شده.. منم دست به هر کاری میزنم شدنی نیست. گفتند که مادرم طلسم سنگین قبرستان داره
  منم چشم زخم. باید چه کرد؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   چیزی به اسم طلسم قبرستان نداریم!، ثانیا هیچ طلسمی هم سنگین نیست تمام این طلسم ها با توسل به اهل البیت و رعایت برخی نکات به صورت کامل از بین می رود.
   از همه اینها گذشته این علائم طلسم نیست، حتما با یک مشاور خانواده صحبت کنید، یا اگر بتوانید با یک روانشناس صحبت کنید که ابتدا نوع رفتارها را بررسی کنند، چه بسا چیزی ایشان را ناراحت کرده و زمینه ساز این رفتارهاست. پس تا نوع رفتارهای ایشان از جهت مشاوره ای روشن نشود به دنبال راههای دیگر نروید که نه تنها ثمری ندارد و زمینه حضور افراد شیاد در زندگی شما می شود بلکه بیشتر به زندگی شما آسیب می زند.
   حتما دستوراتی که در بالا از حضرت آیت الله بهجت آمده است را کامل انجام بدهید، نیاز به هیچ کار اضافه دیگری بجز رجوع به مشاور ندارید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 5. فاطمه می گوید

  سلام تورو خدا جواب بدین
  من وهمسرم تقریبا نزدیک ۷ ماه است که به مشکل مالی برخورده ایم چندین بار تقاضایه وام کرده ایم تمام مراحل اداری راهم انجام داده ایم ولی گویا کسی طلسممان کرده و هنوز با گذشت ۷ ماه یه ریالم نتونستیم بگیریم همه بر این عقیده هستن که کسی طلسم کرده حالا ازتون یه باطل السحر فوری و کارگشا میخوام خواهش میکنم کمکم کنید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   مطالبی را که نوشته اید را با دقت خواندیم، هیچ کدام از چیزهایی که نوشته اید نشانه طلسم و سحر نیست!. نوعا افراد برای گرفتن وام به همین مشکل بر می خورند و امری طبیعی است. نباید در هر مشکلی سریع گفت که طلسم است و کسانی که این حرف را به شما زده اند نشان می دهد درک درستی از این موضوع ندارند.
   برای رفع مشکلات توصیه می کنیم دستور آیت الله بهجت را رعایت کنید یعنی مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید و مداومت کنید آثار بسیار زیادی دارد، در کنارش روزانه ۱۰۰۱ مرتبه استغفار و یا بیشتر خودتان وهمسرتان داشته باشید. تا می توانید از گناه هم خودداری کنید که بدترین طلسم گرفتاری همان گناه است، روی این قسمت بررسی کنیدمثل رفتار با پدر و مادر، حجاب، موسیقی حرام و ….
   انشاالله با رعایت این موارد مشکلات شما حل شود، ما هم برای شما دعا می کنیم که خداوند علاوه بر سلامتی این مشکلات را برطرف سازد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 6. علیرضا ی می گوید

  با سلام خدمت آقای یوسف وند
  من پسری هستم ۲۹ ساله.تا دو سه سال پیش زندگیم بسیار عالی بود و درسم داشت تموم میشد و در عین حال کار هم میکردم و موفق بودم.الان دو سه سالی میشه به هر دری میزنم برای کار جور نمیشه.برای ازدواج هم تا حالا هفت هشت جا رفتیم اما به در بسته خوردیم.هر روز توی خونه ما دعوا و بحث و ناراحتی هست.
  در ضمن حدود یک سال پیش در جلوی منزل و لا به لای دیوار تعدا بسیار زیادی چربی و کاغذ تکه تکه پیدا کردیم.خوددمان شک داشتیم به سحر و جادو.که با دیدن این ها مطمئن شدیم.چند روز پیش هم دوباره جلوی درب منزل مقدار زیادی مایعی مثل آب ریخته بودند.یعنب سرتا سر دیوار تا درب جلوی منزل.
  تا حالا پیش چند تا روحانی و آخوند و دعا نویس معتبر قدیمی رفتیم و چند تا تکه کاغذ و چندین راه کار برای باطل کردن دادند اما فایده ای نداشته.
  به نظر شما من دیگه چکار کنم.بخداوندی خدا قسم زندگی خودم و خانواده بهم خورده و چندین ساله هررزو دعوا و بیکاری و مجردی موندم چکار کنم
  ممنون میشم یه راه حل درست و کارآمد که جواب بده بفرمائید.انشالله که درست بشه و تا اخر عمر دعاگوی شما و مرحوم بهجت باشیم
  ببخشید که متنم طولانی شد

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دقت کنید مطالبی که نوشته اید همه عادی هست، هیچ کدام نشان دهنده سحر یا طلسم(دعای شیطانی و جنی) نیست که برای شما گرفته باشند.
   آن چیزی هم که پیدا می کنید رو در آب جاری بریزید راه باطل کردنش هم همین هست. ببینید به دعا نویس رجوع نکنید معمولا بی سواد و شیاد هستند و بدتر دعایی می نویسند که راه ورود اجنه و شیاطین به زندگی شما می شود!. یعنی به دست خود کاری می کنید که اگر هم چیزی نبوده، زندگی شما دچار اختلال های بزرگتر بشود!.
   تجربه ما در این موارد زیاد هست، واقعا اینها سحر و جادو نیست، طبیعی هر زندگی هست!. متاسفانه دربین ما جا افتاده تا هر مشکلی پیش می آید فکر می کنیم سحر و جادو شده ایم!. اگر سحر بود الان شرایط شما بدتر از اینها می بود. دقت کنید دستور آیت الله بهجت را عمل کنید، هر چیزی هم که پیدا کردید به آب روان بدهید.
   از منزل هم که می خواهید بیرون بروید، به شش جهت سوره توحید را بخوانید و بدمید و سپس خارج شوید، آیت الکرسی هم روزی سه بار بخوانید. با این دستور از هیچ چیزی هراس نداشته باشید. یک قرآن کوچک جیبی همراه با کمی تربت امام حسین نیز به همراه داشته باشید و همیشه دائم الوضو باشید. تمام این موارد با توکل به خدای بزرگ حافظ شماست.
   برای ازدواج هم شما نیاز به مشاور خانواده دارید، حتما رجوع کنید اولویت های خودتان را مجدد با مشاور بررسی کنید صحبت کنید. مطمئن باشید انشاالله درست می شود.
   برای کار هم روزی ۱۰۰۱ مرتبه و یا بیشتر استغفار کنید. و اگر مشکلات شما ادامه دار بود از اینجا کلیک کنید و دستور العمل دیگر آیت الله بهجت را ادامه بدهید.
   ما هم دعا می کنیم که این مشکلات به زودی برای شما حل بشود
   وفقکم الله لکل الخیر

 7. **** می گوید

  چله برمیدارم میگن سحر و طلسم داری اول باید اونو باطل کنی . میگم سحر و طلسم شدم میگن خرافاته باید چیکار کنیم.؟؟؟ چرا هرچی دعا میکنم ج نمیگیرم؟؟ چله ها بی نتیجه س. ازگناها توبه کردم . نماز سروقت میخونم نماز شب و نمازجعفر هم مدتی هست میخونم. با سوره هایی ک عرض کنم. تکلیف من چیه؟؟ من باید چیکار کنم . تو این دنیا گیر افتادم . نه جواب دعاهامو میگیرم نه اینکه کلا از این شرایط خلاص میشم.

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   هیچ سحر و طلسمی نیست!، به دستور آیت الله بهجت درباره رفع سحر عمل کنید کافی است!.
   در مورد نوع دعا و … حتما با یک مشاور و روحانی دینی از نزدیک صحبت کنید، تا بهتر بررسی کنند و پاسخ لازم رو دریافت کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 8. **** می گوید

  سلام خسته نباشید . من دختری ۳۲ ساله هستم و متاسفانه ب هیچ وجه زمینه ازدواجم جور نمیشه.باوجود اینکه خداروشکر ازهمه نظر خوبم.و هرکی میبینه تعریف میکنه و خوشش میاد . ولی میره بی دلیل انگار یه نیرویی درونم هست ک وقتی منو میبینن از ازدواج منصرف میشن .خیلی ختم برداشتم .نمازام همه سروقت هست باصدای الله اکبر … سوره یس حشر جن محمد زیارت عاشورا نماز جعفر طیار نماز شب و روزانه سوره های فلق و ناس و آیت الکرسی و توحید و آیات سخره رو میخونم. اما انگار صدای منو خدا نمیشنوه. حاج آقایی ب بنده گفتن طلسم شدم ازطرفی رفتم پیش یکی از اولیا خدا گفتن اینها خرافاته چرا هیچ کس نمیخواد قدمی برای آدم برداره؟؟ چرا هیچکس کمک نمیکنه؟؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   برنامه آیت الله بهجت را رعایت کنید، بیش از این هم نیاز نیست.
   حتما با یک مشاور صحبت کنید، اولویت های شما رو باید مشاور بررسی کند، و اینکه به چه علتی خواستگارهای قبل می رفتن، و چرا قبلا ازدواج نکردید اگر شرایطش رو داشتید!.
   توکلتون به خدا باشه، با مشاور هم صحبت کنید، انشاالله دعا میکنیم خداوند همسر خوب نصیب شما و تمام جوانهایی که قصد ازدواج دارند بکند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 9. زهرا می گوید

  سلام نميدونم هنوز جواب ميديد يا نه اما من واقعا احساس ميكنم از طرف كسي كه دشمن آشكار من هست سحر شدم.كابوس هاي وحشتناك و حتي ديدن شيطان در خواب و مريضي هاي چند ماهه و بيكار شدن همسرم با وجود اينكه دكتر هستنند وسرشناس و قطع رابطه بي دليل خانوادشون با ما كه فقط ٥ ماه هست ازدواج كرديم و كبودي بدن و. خيانت همسرم اونم بي دليل و… تنها بخشي از مشكلات من فقط در ٥ ماه بوده و حتي وقتي از خدا كمك خواستم هم آيه ١٠٢ سوره بقره برام اومد
  من وقتي تفسيرشو گوش كردم مفسر گفت سحر فقط با سحر از بين ميره او من واقعا شب و روز برام نمونده.من فقط سوالم اينه كه آيا رفتن پيش كسي كه علمشو داره براي ابطال گناه هست يا نه

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم خواهر گرامی
   هیچگاه سحر با سحر از بین نمی رود، بلکه زندگی شما را بدتر می کند.
   رفتن شما نزد این افراد شیاد زمینه ورود شیاطین و اجنه به زندگی شماست، برخی از این اوراد دروازه ورود شماست به عالم شیاطین، پس کمی ترس داشته باشید، اگر وارد این وادی ها بشوید اطلاع زیادی داریم که چه بسا هیچ روحانی هم نتواند به شما کمک کند!!!. پس با آینده و زندگی خود بازی نکنید و کار را بدتر از این نکنید.
   موارد زیادی را دیده و شنیده ایم که مشکلشان حل نشده بلکه بدتر هم شده است!.
   شما به دستور آیت الله بهجت عمل کنید مطمئن باشید بیش از این نیازی به هیچ کاری نیست، مگر اینکه خودتان به دست خودتان از طلسمات (به اسم دعا) گرفته باشید، که بحث فرق می کند!.

   اما آنچه نوشته اید نشان می دهد شما اصلا سحر نشده اید!، سحر علائم دیگری دارد!!، شما نیاز دارید با یک مشاور خانواده مشورت کنید!، حتما با یک مشاور صحبت کنید، مشکل شما این است که فکر می کنید همه چیز از سحر است، بیش از حد به این چیزها فکر می کنید همین باعث شده که اصلا مشکل اصلی را نبینید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 10. 110 می گوید

  سلام
  ما از رهبری وچند تن از مراجع استفتا کردیم همه گفتند ایت الکرسی یک ایه است و احتیاط کنید در نماز ها تا سه ایه بخونید. رهبری فرمودند احتیاط کنید وسه ایه بخونید فکر کنم منظورشون در نمازها بود.میگیم ایت الکرسی نمیگیم ایات الکرسی پس یک ایه است ودرضمن در روایات امده ۵۰ کلمه است که یک ایه میشه. نظر شما چیه حالا؟؟؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   از روایاتی که در مورد آیه الکرسی وارد شده و از وجه تسمیه آن استفاده می شود که آیة الکرسى فقط همین یک آیه است که از «الله لا اله الّاهو» شروع مى شود، و به «هُوَ الْعَلِىُّ الْعَظِیْم» ختم مى گردد.
   در جایى مثل نمازلیله الدفن دستور داده شده آیه الکرسى بخوانند، باید هر سه آیه خوانده شود.
   در بعضى از روایات دستور داده شده است: تا «هُمْ فِیْها خالِدُون» بخواند، بى آن که عنوان آیه الکرسى، مطرح باشد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 11. اسماعیل می گوید

  ببخشیدیادم رفت
  ۱-میشه چله رودوبارتوروز خوندکه بشه ۲۰روز
  ۲-میشه چله رودوباردرروزبخونیم به نیت دوتاحاجت یامثلا سه باردرروزبه نیت سه تاحاجت
  ۳-ایامیشه چندچله روباهم انجام دادمثلا چله ختم عاشورا- ختم سوره والیل برای ثروت-چله لوح بسم الله ولوح خاتم سلیمان

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   باید چهل روز باشد، بیست روز صحیح نیست!.
   اگر حاجت مهم است باید چله را طولانی تر و دقیق تر انجام بدهید. هر چقدر حاجات بیشتر و مهمتر پافشاری بر چله هم باید بیشتر باشد.
   چله عاشورا و چله سوره هایی که مطرح شده علما هست اشکالی ندارد با هم باشد، اما چیزی به اسم چله لوح بسم الله و لوح خاتم نداریم!.
   وفقکم الله لکل الخیر

 12. اسماعیل می گوید

  سلام
  من برای باطل سحر روشهاودعاهای مختلف دیدم وحسابی گیج شدم که کدوم روش واقعا خوبه وجواب میده.خیلی ازروشها چله هست وخیلی از جاها داشتن موکل روالزامی دونستند برای پیداکردن ودرااوردن سحرازجاییکه دفن شده.
  فقط یه دعانویس بهم گفت سحریهودی شدم وپول زیادی ازم خاست برای ابطالش که من منصرف شدم.برای باطل سحر نفرت وجدایی بین دوشخص یه باطل سحر قوی که جواب بده شماراهی دارین؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   وقتتون رو با رفتن پیش این افراد شیاد نگیرید!، شما هر فرد سالمی را نزد این شیادها ببرید اینها می گویند سحر شده!… از جهت فقهی هم رجوع به این افراد حرام است و گناه می باشد و نه تنها گرهی باز نمی شود بلکه مشکلات و آثار گناه سرازیر می شود!.
   ثانیا: سحر آنقدر کم است که اصلا قابل گفتن یا ناراحتی برای شما نیست!
   ثالثا: همین دستور العمل آیت الله بهجت را با جدیت انجام بدهید، بدانید اگر مشکل حل نشد از سحر نیست بلکه لازم است به یکروحانی رجوع کنید و از نزدیک مشاوره بگیرید، بسیاری از مشکلات ما همان تبعات اعمال یا طرز تفکر ماست که باید اصلاح کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 13. اسماعیل می گوید

  سلام درقسمت چله عاشورا .ارسال دیدگاه بسته بودمجبورشدم اینجابگم من توی اینترنت کلی سرچ کردم درمورد این چله .
  ۱-توقسمت اول که لعن وسلام رومیگی خیلی جاها خوندم که اول سلام بعدلعن وخیلی جاهای دیگه خوندم اول لعن بعدسلام.بالاخره مانفهمیدیم اول کدوم روبگیم.واگه نظرتون اول سلام بعدلعن هست.چراتوزیارت اول لعن اومده که به نظرمن اول لعن درسته یعنی طبق زیارت
  ۲-اگه من بخام روزی ۵۰۰تومن یاکمترصدقه بدم واسه پول خورد مشکل دارم نمیشه هرچندروز یه بار مثلا هرسه روز ۱۰۰۰ تومن یاهر۶روز ۲۰۰۰ تومن صدقه داد
  ۳-من یه جاخوندم که فقط قسمت اول زیارت کافیه یعنی تا۱۰۰الله اکبر.ونتیجه میده آیادرسته؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همانطور که در متن نوشتار آمده عمل کنید که مطابق با متن زیارت است، نه اضافه کنید و نه کم کنید.
   ۲- هر روز بعد از عمل صدقه بدهید نه پس از چند روز. اگر خواسته مهمی است خوبست بیشتر صدقه بدهید!..
   ۳- مطابق متن دستور العمل عمل کنید غیر از این صحیح نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 14. مهدی می گوید

  باسلام.منظورازدوشنبه اول هرماه برای ختم سوره واقعه یعنی اینکه باید این ختم درماهی بخوانیم که عول روز لون ماه قمری مصادف باشدبا دوشنبه؟خواهشا جواب بدهید

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام عليكم برادر گرامي
   ظاهرا سوال شما درباره نوشتار ختم سوره واقعه مي باشد كه به اشتباه ذيل اين مطلب درج كرده ايد!.

   -ختم سوره مباركه واقعه بايد در ماه قمري باشد كه اولين روز آن مصادف با دوشنبه باشد نه اينكه دوشنبه هر ماه!.
   وفقكم الله لكل الخير

نظر شما درباره این مطلب:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.