وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

در نوشتار قبل برخی از ادعیه برای باطل کردن سحر مطرح شد، از اینجا کلیک کنید و کامل بخوانید.

باطل كردن سحر و اثر چشم زخم

سوال: گرفتاري هاي فراواني در كارهايم پيش آمده است، آيا احتمال دارد كه سِحر شده باشم يا چشم زخم باشد، براي دفع اين امور چه بايد كرد؟!

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

علت بسياري از گرفتاري ها براي آنست كه ما نوعا در مقدمات آن كار كوتاهي كرده ايم و يا در مسير الهي حركت نكرده ايم، همين امور سبب شده در ثمره كارهاي ما گره ايجاد شود. مثلا در امر ازدواج شاهد هستيم كه برخي از خانواده ها از جهت مادي بسيار سخت گير هستند، اين طرز فكر سبب مي شود بسياري از خواستگاران از همان ابتدا به سراغ دختر اين خانواده نروند و همين خودكرده سبب توهم سحر شده است!.

بايد گفت: اصلاح تفكر و سبک زندگی راه حل بسياري از مشكلات است، البته ما منكر سحر و جادو نيستيم اما اعتقاد داريم اين امور بسيار نادر هستند و هر كسي توانايي دست زدن به چنين امور غير شرعي را ندارد، در مقابل انجام بسياري از عبادات ديني وجود دارد كه بلاها و نحوست ها را از انسان دور مي كند. آسمان و زمين به امر الهي ياور مومنان هستند و اينچنين نيست كه به راحتي بتوان به آنان آسيب رساند.

بايد براي هر امري به اندازه اي كه واقعا محتمل هست و واقعيت دارد سهم باز كرد. نمي توان هر مشكلي را از سحر دانست بلكه ابتدائا بايد احتمالات اساسي را بررسي نمود. مشكلاتي كه ناشي از جادوست آثار خاص به خود را دارد.  امروزه واقعا سحر و جادو بسيار كم شده است و بسيار نادر هستند افرادي كه بتوانند در اين مسير هاي شيطاني پيش بروند، چون شرايط خاص به خود را مي طلبد.

متاسفانه شاهد اين هستيم كه آشنا نبودن برخي از مردم با راه هاي شرعي مقابله با همين محتملات ناچيز، سبب مي شود كه دست به دامان افراد شيادي شوند كه حتي سواد خواندن و نوشتن درستي ندارند؛ چه رسد به اينكه دعا نويس باشند؟!. 

در مواردي شاهد بوده ايم كه نه تنها راه درستي براي مشكلات مردم ارائه نشده بلكه گره اي بزرگتر در زندگي افراد ايجاد شده است. بسياري از دستورات اين شيادان بر خلاف دستورات شرعيست و اگر به صورت موقت مشكل را حل نمايد، در دراز مدت شاهد آنيم كه گرفتاري مردم را بسيار پيچيده تر كرده و گاهي باعث نابود شدن خانواده ها شده اند و در مواردي كه برخي از مواد به صورت خوراكي به افراد داده شده سبب مسموميت و يا مرگ افراد نيز شده است!.

این مطلب مهم نباید مورد غفلت باشد که شیطان و جن مطابق نظر قرآن کریم بر مومنان تسلط ندارند بلکه بر کافران است که می توانند به صورت کامل مسلط شوند، افراد بی دینی که شرعیات را رعایت نمی کنند:

«إِنَّهُۥ لَيْسَ لَهُۥ سُلْطَٰنٌ عَلَى ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ وَعَلَىٰ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ إِنَّمَا سُلْطَٰنُهُۥ عَلَى ٱلَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُۥ وَٱلَّذِينَ هُم بِهِۦ مُشْرِكُونَ» النحل/۹۹-۱۰۰. چرا که او[شیطان]، بر کسانی که ایمان دارند و بر پروردگارشان توکّل می‌کنند، تسلّطی ندارد. تسلّط او تنها بر کسانی است که او را به سرپرستی خود برگزیده‌اند، و آنها که نسبت به او [= خدا] شرک می‌ورزند (و فرمان شیطان را به جای فرمان خدا، گردن می‌نهند). هنگامی که در مشکلات به برخی از این دعا نویسان غیر متشرع رجوع می شود و شخص از مسیر دین و دستور علما فاصله می گیرد این زمینه را برای خود فراهم می کند که در مشکلات بیشتری وارد شود، گاهی در منجلاب های بزرگتری افراد فرو می روند که به راحتی امکان خلاص شدن آنها وجود ندارد. در هر حال نباید زمینه تسلط شیطان را با رفتن نزد برخی از دعا نویسان فراهم کرد، اموری مثل سر کتاب باز کردن شرعا جایز نیست، این رفتار و سایر رفتارها سر آغاز مشکلات است.

لازم است از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد، به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

بنابراين لازم است كه از مسير دين براي حل مشكلات استفاده كرد، چون اگر دين نتواند چنین مشكلاتي را حل نمايد به يقين هيچ مسير ديگري نخواهد توانست مشكلات را برطرف و انسان را به سعادت واقعي برساند.

ما در اينجا توصيه مي كنيم كه از دستور العمل بزرگاني همچون حضرت آيت الله العظمی بهجت رحمه الله كه در ادامه بدان اشاره مي شود استفاده نماييد، جايگاه والاي مرجعيت و توانايي ايشان در شناخت ادعيه، خود ضامن سلامت دستورات ايشان مي باشد. شخصيتي كه در بسياري از جهات در ميان بزرگان بي نظيرست، بسيار بهتر از هر كس ديگري مي تواند بر اساس مكتب اهل البيت عليهم السلام راه مشكلات و گرفتاري هاي اينچنيني را به ما نشان دهد.

………………………………………………………………….

حضرت آيت الله بهجت

سوال از محضر آيت الله بهجت رحمه الله

كسي كه سحر شده باشد يا دچار چشم زخم شده باشد براي بطلان سحر و دفع چشم زخم بايد چه كند؟

جواب:

موارد ذيل را مراعات و عمل نمائيد.

۱-قرآن كوچك هميشه همراه داشته باشيد.

۲-معوذتين [۱] را بخوانيد و تكرار نماييد.

۳-آيت الكرسي ‍[۲] را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

۴-چهار قل را بخوانيد و تكرار نمائيد خصوصا وقت خواب.

۵-در موقع اذان با صداي نسبتاً بلند اذان بگوئيد.

۶- روزي ۵۰ آيه از قرآن كريم با صداي نسبتاً بلند بخوانيد.

منبع: كتاب پرسشهاي شما، پاسخ هاي آيت الله بهجت. ص۱۰۲

…………………………………………………….

 • توضيحات:
 • ‍[۱] – منظور از معوذتين دو سوره ناس و فلق مي باشد.
 • [۲]- آيت الكرسي ، سه آیه (۲۵۵ تا ۲۵۷) از سوره مباركه بقره مي باشد.

سوال از محضر حضرت آیت الله کشمیری

آية الكرسى و معوذتين

 در مراجعات به محضر استاد، بعضى شكايت از اذيت شياطين و وسوسه در خيال و نفس مى‏ كردند، ايشان مى‏ فرمودند:

«آيةالكرسى و سوره قل اعوذ بربّ النّاس و سوره قل اعوذ بربّ الفلق تكرار شود، خواندنش براى دفع شياطين خوب است». (صح: ص ۱۷۶)

سوال:  براى دفع شياطن چه آياتى و سُورى خوب است خوانده شود؟

ج: آيةالكرسى و معوّذتين بخواند دفع گردند. (ر: ص ۱۳۷ و ۱۳۸)

سوال:  آيةالكرسى را بعضى علماء […] هم متذكر شده است يك آيه مى ‏دانند نظر شما چيست؟

ج: آيةالكرسى سه آيه و تا «هم فيها خالدون» مى‏باشد. (آ: ص ۸۴ و ۸۵).

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=22763

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید. حتما بخوانيدكليد : باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخم باطل كردن سحر و اثر چشم زخمآیه چشم زخمX باطل سحرX برای چشم زخمX جادو کردنX جادو و دعاX جادو و طلسمX چشم زخمX چشم نظرX درمان چشم زخمX دعا جادوX دعا چشم زخمX دعاي چشم زخمX دعای چشم زخمX دفع چشم زخمX رفع چشم زخمX سحرX سحر جادوX سحر و جادوX طلسمX طلسم جادو

🔗 لینک کوتاه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

92 نظرات
 1. م.م می گوید

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما
  برادرم با همسرش حدود ۱۰ سال باهم بودند و دو تا بچه هم دارند.
  در کل ادمهای معتقد و مومنی هم بودند
  ولی طی ۸ ماه گذشته متاسفانه با شرکت در تعالیم کسی که خودش رو استاد طب سنتی میدونست رفته رفته رفتارشون تغییر کرد و در حدی که طی سه ماه گذشته نسبت به خانواده هاشون کلا نظر منفی پیدا کردند و رفت و امد نمیکردند و نسبت به نظام و رهبری دیدگاه منفی پیدا کردند و اداب رفتاری عجیبی مثل استفاده از لباس تمام سفید و دستبند یا علی و زنجیرهای سنگین روی گردن (مثل بعضی از دراویش)پیدا کردند حتی تابلوهای قرانی مثل ۴ قل داخل خونه رو برداشتند و تا جایی پیش رفتند که بدون اطلاع پدرو مادر بعد ۱۰ سال زندگی و دو تا بچه از هم جدا شدند و رفتارشون ۱۸۰ درجه نسبت به ادم مومنی که بودند عوض شده و با توجه به تعالیم انحرافی که نزد اون استاد به اصطلاح طب سنتی دیدند من احتمال قوی میدم که شیاطین رو موکل جدایی این دو نفر کرده.
  به نظر شما باید برای حل این وضعیت و نزدیک شدن این دو نفر که عاشق هم هستن ولی طلاق گرفتن و انگار یک نیرویی این ها رو از هم دور میکنه چه باید کرد؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   ربطی به موکل شدن شیاطن ندارد، کاملا واضح هست که اینها درگیر فرقه های انحرافی شده اند و افکار آنها تغییر کرده است.
   ثانیا هیج شیطانی را خداوند مسلط بر انسان نکرده و نمی کند مگر اینکه آن شخص اختیارا به سمت گناه و تسلط شیان برود، پس ربطی به باطل کردن سحر برای اینها ندارد.
   آنچه ضروری است حضور یک عالم و کارشناس دینی است که در حوزه مسائل اعتقادی مسلط باشد و آنها را قانع کنید که جلسات مختلفی را به عنوان مشاوره، مباحثه داشته باشند تا با دلیل و برهان افکار لط آنها را اصلاح کنند. مهمترین و اساسی ترین کار همین هست که عرض کردم.
   در کنارش می توانید نماز جعفر طیار بخوانید که آثار عجیبی دارد و حضرت آیت الله بهجت برای هدایت افراد بدان سفارش می کردند، و خوبست پدر و مادر آنها سفرهای زیارتی به محضر حضرات معصومین علیهم السلام داشته باشند، و با التماس و التجا مثلا از محضر علی بن موسی الرضا علیه السلام بخواهند که اینها هدایت یابند و اگر درگیر فرقه ها و افکار باطل شده اند رهایی یابند.
   در کنار اینها حتما آن کانال و شخص مذکور را به نیروی انتظامی معرفی و شکایت کنید، یا گزارش کنید که زندگی سایرین را آسیب نزنند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 2. علی می گوید

  سلام . ایا نصب لوح*****در سردر منزل واقعا تاثیری دارد؟
  و اینکه اینجانب میخوام تجارتی رو شروع کنم خواستم ببینم ساعت و وقت شرعی توصیه میشه که اون موقع شروع کنم تا خیر و برکت داشته باشه

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   آنچه در روایات آمده همان «بسم الله الرحمن الرحیم» است. در ابتدای درب ورودی منزل نصب کنید آثار زیادی دارد.
   -کارهای مهم را در روز قمر در عقرب شروع نکنید، و در سایر روزها هم با نام و یاد خداوند و توکل به او و با توسل به اهل البیت شروع کنید، انشاالله بهترین آثار را خواهید دید.
   برای برکت در تجارت سی کنید زیاد به فقرا صدقه بدهید و کمک کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 3. ... می گوید

  سلام علیکم
  من خدا را صد هزار مرتبه مشکلی نداشتم ولی الان حس می کنم داره برام به وجود میاد من تمرکزمو از دست دادم توی کلاس ورزش یکم پسرفت کردم.بعضی وقتا کامل گیج میشم.کمکم کنید.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همیشه از سحر نیست، و این موارد طبیعی هست، برای اطمینان آنچه حضرت آیت الله بهجت فرموده اند را انجام بدهید.
   سوره ناس و فلق را صبح و عصر بخوانید.
   برای حل مشکلات هم زیاد استغفار کنید، قبل از خواب ۱۰۰ مرتبه بسیار خوبست. انشاالله مشکل برطرف می شود.
   اگر حل نشد باید با یک مشاور مذهبی از نزدیک صحبت کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 4. Negin می گوید

  ببخشید من یه مدته نسبت به مامانم خیلی حساس شدم حتی صداشو میشنوم عصبی میشم‌میریزم بهم خیلی عوض شدم در صورتی ک منو مامانم قبلا خیلییی با هم خوب بودیم الانم اون باهام خوبه ولی من دست خودم نیس وقتی میبینمش ناخوداگاه انگار یکی دیگه میشم ممکنه کسی دعایی چیزی برداشته باشع؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اگر بتوانید با یک مشاور مذهبی از نزدیک صحبت کنید بسیار خوب است، گاهی باید بررسی کرد چه بسا افسردگی خفیف هست.
   شما دستورات متن نوشتار بالا را انجام بدهید.
   اگر بتوانید مسافرت بروید و حال و هوا را تغییر بدهید بسیار خوب است، گفتگو با دوستان و همسالان مذهبی را بیشتر کنید.
   پس از نماز روزی ۱۰۰ مرتبه صلوات بفرستید. شبها برای آرامش بیشتر زودتر بخوابید، زیاد دیدن تصاویر و فیلمها آرامش روحی را کم می کند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 5. Zahra می گوید

  سلام
  میخواستم بپرسم ایا همه دعا نویسا الکین یا ن؟
  و یه مشکلیم دارم ک امیدوارم کمکم کنید من اوایل خیلی درسم خوب بود ولی یه دوستی داشتم ک ب من خیلی حسادت میکرد و همیشه با من بدرفتاری میکرد نه تنها اون دوستم بلکه حسادت برخی اطرافیان رو هم میدیدم و حالا نزدیک ب دو سال هست ک هر چی میخونم انگار هیچی نمیخونم و وقتی میخوام برم سراغ درسم خیلی بیقرار میشم و همون موقعی ک کتاب رو باز میکنم سروصدا ایجاد میشه و تمرکزمو از دست میدم توی این دوسال من نتونستم حتی یک ساعت کامل رو پای درسم باشم همش وقتی میخوام بخونم یه چیزی مانعم میشه نمیدونم چیکار کنم ازتون خواهش میکنم کمکم کنید همیشه بیقرارم و هیچ رفیقی هم ندارم و هرچیزی ک میشه غمگین میشمو گریه میکنم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نوع این دعا نویس ها افراد شیاد هستند که متاسفانه طلسمات را به اسم دعا به مردم می دهند و بجای اینکه کار درست بشود بدتر می شود.
   شما در کارها نگاه کنید که دعا ها و دستورات معصومین و علمای ربانی مثل آیت الله بهجت باشد.
   درباره آنچه نوشته اید علامت سحر یا … نیست، البته دستورات نوشتار بالا را عمل کنید. به نظر می رسد که با یک مشاور مذهبی از نزدیک گفتگو کنید، باید نوع سبک زندگی خود را بیشتر تشریح کنید، به نظر نیاز بیشتری به انگیزه و تشویق دارید. فعالیت خود در جمع همسالان مذهبی را افزایش بدهید، از کم تحرکی که زمینه افسردگی و عدم موفقیت هست بپرهیزید.
   برنامه هایی برای مسافرت و تفریح سالم داشته باشید، تمام اینها زمینه ساز افزایش روحیه برای مطالعات هست و ضمنا تکنیک های مطالعه را در اینترنت یاد بگیرید و انجام بدهید.
   برای تقویت اراده شبها زود بخوابید، و سحر یا پس از نماز صبح برای حل این مشکل ذکر شریف «لا حول و لا قوه الا بالله» را ۱۰۰ مرتبه تکرار کنید آثار فراوان و عجیبی دارد، مدتی این برنامه را داشته باشید، ضمنا خواب در بین الطلوعین روحیه مومن را آسیب می زند لذا در این ساعات نخوابید.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. Zahra می گوید

    بسیار متشکرم

 6. علیرضا می گوید

  سلام حاج آقای یوسف وند
  من چله بهم افتاده بود و دست به هر کاری[*******]
  ممنون میشم کمک کنید.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   برادر عزیز به این خرافات اصلا اعتنا نکنید. هر مشکلی راهی دارد، ثانیا همه مشکل دارند، و قرار نیست ما هر مشکلی را به اجنه مرتبط کنیم.
   دنیا دار امتحان و سختی ها و ابتلائات است و مومن با توکل و توسل به خدا از این امتحانات سر بلند بیرون می آید و غیر مومن درگیر خرافات و اینها می شود.
   اگر مشکلی دارید، هر مشکلی، مدتی نماز جعفر طیار بخوانید.
   آیت الکرسی، و سوره ناس و فلق را پس از تمام نمازها بخوانید، این مواردی که نوشته اید برطرف می شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 7. زهره می گوید

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من خواهرم ۳۵سالش هست از لحاظ شغلی کوپنی و رفتاری خانوادگی هم خیلی خوب هستیم خیلی خواستگار داره اولش که میان خیلی علاقه دارن با ذوق شوق میان ولی رفته رفته این علاقه هیچ میشه همش هم از طرف پسر هیچ میشه.چند سال پیش یه خواستگار سید داشت خیلی خواهرم را دوس داشت دوس داشتن ۲طرفه ۳سال موند ولی خانواده ما راضی نبودن اصلا هم سطح هم نبودن از هیچ لحاظی بدبین بود چند بار میخواستم جواب بله بدیم ولی وقتی بهش می گفتم یه حرفای از روی بد بینی میزد آخرش دیگه گفتیم نه.قسم خورد کاری میکنم که دیگه هیچ وقت ازدواج نکنی.واقعا طلسم جادو حقیقت داره چکار باید کنیم .ممنون میشم جوابم را دهید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دستورات حضرت آیت الله بهجت را انجام بدهید و توجه کنید همیشه از طلسم نیست، خیلی وقتها گناهان ماست که بسیاری از توفیقات را سلب می کند، مثلا گاهی عدم رعایت حجاب. گاهی هم توقعات و مهریه بالا هست که آقایان را فراری می دهد و همین بالاترین علت هست. توصیه می کنیم با یک مشاور خانواده صحبت کنند، صحبت های رد و بدل شده گذشته در جله خواستگاری و … را مرور کند گاهی علت عدم رجوع خواستگار در این مراحل است. و فراموش نکنید مومنینی که اهل نماز و دعا هستند خداوند حامی آنهاست و اینگونه نیست که هر کسی بتواند مستقلا در این عالم کاری بکند. آن آقا هم خوب شد که رفت چنین شخصی با این تفکر همان بهتر که برود و اگر کسی برای دیگران بخواهد از این مشکلات ایجاد کند تمام این مشکلات روزی دامن خود او را به بدترین وجه می گیرد.

   در هر حال دستورات بالا را انجام بدهند سطح توقعات و مهریه را پایین بیاورند. مدتی هم نماز جعفر طیار بخوانند به همراه ختم صلوات . ان شاالله دعا می کنیم موانع ازدواج ایشان و تمام جوانان برطرف شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 8. ساناز می گوید

  سلام من ۹ماه که ازدواج کردم همون اول ازدواج تایک ماه برگشتم خونه اقام شوهرم دیوانه شده بود بعده یک ماه برگشتم خونه شوهرم با تداخل خانوادش واصرار خانوادم مشکل حل شد ولی من به شدت مریض شدم ۹ ماه خواب ندارم بدنم کهیرمیزنه گرمم میشه سرفه شدید دارم صدتا دکتررفتم آزمایشات میگن سالم هستم ولی من دربرابر چشم ضعیف هستم هرمجلسی میرم چشم میخورم الان از روز عروسیم تاالان حالم خوب نیست وتا اذان صبح بیدارم خدا شاهده همیشه صدقه میدم آیه میخونم ولی بی فایده هست همه بهم میگن نظر روته حتی عطاری رفتم بهم اسپند مخصوص چشم زخم داد بهم میگه توچیزیت نیست ولی چشم خوردی لطفا راهنمایم کنید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دستورات بالا را از آیت الله بهجت حتما انجام بدهید.
   همواره یک قرآن کوچک جیبی به همراه داشته باشید، و آیت الکرسی را در منزل حالا به صورت تابلو یا نوشته نصب کنید.
   سوره فلق و ناس را زیاد تکرار کنید. مراقب نوع پوشش در مقابل نامحرم باشید یعنی حدود شرعی را رعایت کنید و به گونه ای لباس نپوشید که موجب تعجب مردان یا زنها بشود، نفوس شریر برخی افراد تاثیر گزار هست.
   اینکه همسرتان دیوانه شده بود را دقیق متوجه نشدم، به چه علت؟!. این را باید بررسی کرد. در هر حال عوامل مختلفی هست، مثل شهر محل زندگی، آب و هوا و … . توصیه می کنیم روند پزشکی را با جدیت پی بگیرید چند متخصص رجوع کنید، و در طب اسلامی جناب آیت الله ضیایی را حتما رجوع کنید و علائمی را که دارید مطرح نمایید تا ایشان هم از جهت طبی بررسی کنند.
   در هر حال مدتی نماز جعفر طیار بخوانید، روزانه ۱۰۰ مرتبه بعد از نماز صبح ذکر «لاحول و لاقوه الا بالله العلی العظیم» را بخوانید.
   و هر وقت می خواهید از منزل خارج بشوید آیت الکرسی را بخوانید، به شش جهت سوره توحید را بخوانید و بدمید (همانطور که در برخی روایات داریم)، ان شاالله با این موارد اگر چیزی باشد برطرف خواهد شد فقط لازم است حداقل چهل روز به این دستورات عمل کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 9. ف ف می گوید

  با سلام
  میخواستم بدانم دعای نادعلی که در برخی منابع دعا ذکر شده و برای خواندن آن در استجابت دعاها و… تاکید شده است، دارای اعتبار و مرجع معتبر است؟ چون من ندیدم جایی که برای این دعا رفرنس معتبری ذکر کنند.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   قبلا در یک نوشتار متقل در سایت هدانا درباره این موضوع بحث کرده ایم، لطف کنید از اینجا کلیک کنید و درباره این دعا بیشتر بخوانید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 10. sepid می گوید

  سلام خسته نباشید. چرا نظرات ثبت نمیشن؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   گاهی تعداد سوالات سایر دوستان بالا هست و لذا طول می کشد تا پاسخ لازم به همه عزیزان داده شود.
   از تاخیر پیش آمده عذر خواه می کنم.
   وفقکم الله لکل الخیر

 11. sepideh می گوید

  سلام خسته نباشید. من ۴ماه ازدواج کردم.۴روز هم زندگی نکردم.۴ماه هم از شوهرم خبری ندارم. خونوادشم نمیزارن باهام حرف بزنه.دیگه خودشم میلی به من نداره.بی دلیل ازم متنفره.میگه دیگه نمیخوامت.فقط میگه طلاق بگیر راحت شیم.اخه گناهی هم نکردم…هیچجوره نمیشناسه منو.واسه همه عجیبه که چرا یهو این همه عوض شده. از چندتا دعانویس خواستم سرکتاب بازکنن.همه گفتن طلسم. حتی اسم شخص هم گفته شد. توروخدا بگید چیکارکنم.همه عالم بهم میگن کاملا سحرشدید.توی چشم همسرت سیاهت کردن.چیکارکنم من؟ بی دلیل مگه میشه همسرم دیگه نشناسه منو. به ی دعانویسی۵۰۰ دادم هیچی نشد که نشد.یکی دیگه میگه یک تومن میخواد.رو پوست اهو بنویسه و… و اینکه موکل داره و….توروخدا شما میتونید کاری برام بکنید؟ یا سحر رو باطل کنید؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اشتباه اول شما این هست که به سرکتاب باز کردن روی آورده اید، همین گناه هست. افراد عادی هم به این افراد شیاد رجوع کنند همون اول میگویند طلسم است.
   طلسم به این راحتی نیست بر فرض هم که باشد راه دارد. نه اینکه بیراهه بروید.
   گناه و اشتباه دوم پول دادن به این افراد شیاد هست. خود همین گناهان مسیر را برای شما می بندد و گرفتاری ها ایجاد می شود.
   بنده توصیه می کنم ابتدا از واسطه ها بخواهید دخالت کنند، مادر شوهر را صحبت کنند و شما هم با احترام با او صحبت کنید. حتما وقت مشاوره خانواده بگیرید تا از نزدیک صحبت های شما شنیده شود و ریشه یابی شود
   برای طلسم هم دستورات نوشتار را انجام بدهید.
   هر روز تا چهل روز و بیشتر بجز ایام عادت نماز جعفر طیار با دعای زاد المعاد را که در سایت هست بخوانید به این نیت که اگر خیر و صلاحی در ادامه این زندگی هست خداوند خودش زمینه ها را فراهم کند، به این نیت که محبت همسر شما به شما زیاد بشود.
   صدقه به تعداد دفعات زیاد بدهید.
   پس از نماز صبح تا مدتها سوره یس به نیت محبت شوهر بخوانید و هدیه کنید به امام جواد علیه السلام.
   حتما ختم صلوات داشته باشید، مثل ختم صلواتی که در سایت هست.
   این کارها را انجام بدهید و در ایام هم ترک گناه داشته باشید و واجبات الهی مثل حجاب، نماز و … را انجام بدهید ان شاالله مانع برطرف می شود.
   بنده هم دعا می کنم موانع برطرف شود، مطمئن باشید خیر و صلاح شما در همین مسیری هست که بنده عرض کردم، با جدیت انجام بدهید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 12. دختریاس می گوید

  سلام خسته نباشید واقعا
  من تازه نامزد مردم و متوجه شدم زن دایی همسرم چشمشون به شدت شوره و خب یکم ترس دارم برای شب عروسی و عقدم که نکنه با چشمش باعث بهم خوردن یا خدایی نکرده باعث درگیری بشه میشه کمکم کنید لطفا ازتون خواهش میکنم مسئله خیلی مهمیه برام

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نسبت به دیگران نگاه خوبی داشته باشید. شما برای شب عروسی صدقه بدهید و از اهل البیت بخواهید به زندگی شما عنایت کنند.
   چشم زخم به مومن آسیبی نمی زند. آنچه زندگی ها را تهدید می کند گناهان شب عروسی است باید بیشتر از این بترسید.
   در هر حال سوره ناس و فلق را هم شما و هم همسرتان بخوانند و زندگی را بر اساس یاد خدا شروع کنید و با یاد خدا از هیچ چیز نترسید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 13. راحیل می گوید

  با سلام.
  برای دفع همزاد چه باید کرد.طبق فرموده پیامبر برای هر انسانی همزادی وجود داره. به من هم بارها گفته شده همزاد کافر دارم، در حالیکه خودم واجبات و مستحبات رو دقیقا رعایت میکنم. اثارش رو در زندگیم حس میکنم. با وجود اینکه همه من را به خوش اخلاقی و خیرخواهی قبول دارند ولی تمام روابط دوستیم بی هیچ دلیلی بهم میخوره.حتی دوستی که از خواهر به من نزدی‌کتر بود .از چندین روحانی شنیدم اینها بخاطر وجود همزاده که در همه چیز گره ایجاد میکنه و اجازه ازدواج و کار بهت نمیده. واقعا این عدالته؟
  لطفا راهنمایم بفرمایید…

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اولا سند این روایات باید بررسی شود و منظور از همزاد آن چیزی نیست که شما متوجه شده اید.
   دقت کنید بدیهی است که برای هر انسانی شیطانی هست که وسوسه می کند، اغوا می کند و خداوند هیچ اختیاری بیشتر از این به شیاطین یا اجنه نداده است مگر اینکه انسان به دست خودش با برخی دعا ها(طلسم) زمینه ورود آنها را به زندگی وارد سازد. به تعبیر قرآن کریم:«قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ* إِلَّا عِبَادَكَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِينَ آیه ۸۲ سوره ص ». راه فرار از شیطان تلاش برای ورود به بارگاه توحید و مخلصن هست.
   انجام واجبات و ترک محرمات اگر داشته باشید و توکلتان به خدا باشد حمایت خداوند و فرشتگان نیز هست.
   در هر حال همواره توکلتان به خدا باشد برای این امور هم زیاد سهمی قرار ندهید، عنایت خداوند بیش از این هاست. و اینکه نوعا سختگیری دختران و مهریه ها و رسوم سنگین هست که گره ایجاد می کند و از خود ماست!.
   وفقکم الله لکل الخیر

 14. راحیل می گوید

  با سلام.من دختری ۳۷ ساله هستم با تحصیلات عالیه و ظاهر مناسب. تمام درهای زندگیم بسته است .چه از نظر کاری و چه از نظر ازدواج. سالهاست هیچکس به خانه ما نمیاد، و ما همیشه تنهاییم، با وجود اینکه به همه محبت میکنیم.از بچگی نمازم اول وقت بوده و اشتباهی مرتکب نشدم.بهم گفتن به شدت بستگی و دعا داری.اطرافمون هستن کسانی که خیلی اهل دعا هستند و میدونم که دلیلش همینه.اونقدر ناامیدم و افسرده که دلم میخواد زودتر زندگیم تموم بشه.دستورات ایت الله بهجت رو هم انجام میدم، ولی گاهی حس میکنم اثر سحرها قویتر از این دعاهاست. خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   اینکه چرا خواستگار نیست را حتما باید با یک مشاور امین از نزدیک به گفت و گو بنشینید به عوامل مختلفی در نوع زندگی شما مرتبط هست گاهی سطح توقعات دختر در سنین ازدواج یا موارد دیگر مانع ازدواج در سالهای بعد می شود.
   با خیال راحت دستورات آیت الله بهجت در نوشتار حاضر را انجام بدهید مطمئن باشید اگر آنچیزی که شما فکر می کنید باشد با همین دستورات از بین می رود. متاسفانه در هر موردی نباید سریع نسبت بدهیم که دیگران برای ما دعا(طلسم) گرفته اند به این راحتی ها نیست و اگر هم کسی گرفته باشد با این دستورات آیت الله بهجت خیال شما راحت هست که ان شاالله از این ناحیه دیگر جای نگرانی نیست و باید موارد دیگر را بررسی کنید.

   توصیه می کنیم نماز جعفر طیار با دعای زاد المعاد که در سایت هست را تا چهل روز و بیشتر به نیت ازدواج بخوانید.
   پس از نماز صبح ۱۰۰۱ مرتبه استغفار بسیار عالی است. ختم صلوات هم به تعدادی که می توانید داشته باشید و توجه کنید شرط اثر گذاری دعا دوری از محرمات مثل بدحجابی،آهنگ حرام و… می باشد.
   از سفر های زیارتی مخصوصا بارگاه ملکوتی علی بن موسی الرضا و حضرت معصومه علیها السلام هم غافل نشوید.
   ما هم دعا می کنیم ان شاالله موانع ازدواج شما و تمام جوانان شیعه برطرف ود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 15. .... می گوید

  سلام.
  یه سوال داشتم خدمتتون، ممکنه دعای کارگشا که همیشه همراه فرد هست باعث سردی و بی علاقگی فرد نسبت به همسر شه؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   منظور شما از دعای کارگشا مشخص نیست! اگر دعایی باشد که از اهل البیت باشد تاثیر در بی علاقگی ندارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 16. مهسا می گوید

  سلام چند وقت پيش يه طلسم فلزي و و يه طلسم روي كاغذ در خانه پيدا كردم
  نميدونم بايد چيكاركنم چجوري نابود كنم لطفا راهنمايي كنين

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   به آب روان بسپارید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 17. مرضیه می گوید

  سلام من وشوهرم الان ۱ ساله زندگیمون عوض شده دست به هر کاری میزنیم اتفاقای عجیبی میافته مثل اینکه قفل شده باشیم زندگی ما خیلی خوب بود وهمه از شوهرم تعریف میکردن که فلانی خیلی زرنگه حتی چشم زخم هم گرفتیم ولی از ۱ سال پیش تا حالا دیگه زندگیمون داغون شده قبلا هر چی دعا میکردم سریع اجابت میشد حالا دعاه هم اثری نداره کار خلاف شرع هم سعی میکنم انجام ندم ولی قبل از این اتفاقا خواب های عجیب خیلی دیدم خواب اماما رو خیلی میدیدم ولی تو این ۱ سال فقط ۱ بار خواب یه فرشته رو دیدم کمکم کنید اصلا نمیدونم چرا اینجوری شدیم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   آنچه آیت الله بهجت فرموده اند را درباره چشم زخم انجام بدهید.
   قبل از آن لازم است که گذشته را ببینید بسیاری از مشکلات از رفتار خود ماست از گناهان است. ترک صله رحم، بدحجابی، رعایت نکردن احترام پدر و مادر، یا وارد کردن لقمه حرام به زندگی و … .
   پس از نماز صبح سوره یس را بخوانید و به امام جواد علیه السلام برای رفع مشکلات هدیه کنید هم شم و هم همسر محترمتان. روزانه ۱۰۰۱ مرتبه یا بیشتر استغفار داشته باشید. نماز جعفر طیار هم در هفته بخوانید، انشاالله موانع بر طرف می شود. در رفتار هم باید به نحوی رفتار کنید که اگر موفقیت یا ثروتی دارید دل مردم یا فقرا را نسوزاند، آه کسانی که به آنها فخر فروخته شود در زندگی ایجاد مشکل می کند. و ربطی هم به چشم زخم ندارد از رفتارهای ماست.
   ضمنا این خواب ها اعتبار لازم را ندارد، خوابهای خوبی است اما هر کسی قادر به خواب دیدن امام نیست، خواب شرایط خاص به خودش را دارد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 18. SY می گوید

  سلام
  نمی دانم چرا هرچه را به زبان میارم برعکس میشه، خودم هم کلافم و ناراحت
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همیشه آنطور که ما فکر می کنیم نمی شود، ما باید به وظیفه عمل کنیم نتیجه هر چه خدا خواست.
   برای موفقیت در کارها نمازها را اول وقت بخوانید، پس از نماز صبح همواره سوره یس را بخوانید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 19. مریم می گوید

  سلام حاج آقا
  من مادر دو فرزند پسر هستم که به تنهایی و با کمترین امکانات مالی اونها رو بزرگ کردم. بیست سال کار کردم و خانه داری
  خیری پیدا شد بسیار مومن و برای ما خونه ای خرید.
  خدا روشکر
  اما از وقتی داخل خونه شدیم همش بدبیاری و دعوا
  و در نهایت پسرم به شدیدترین بیماری روانی شیزوفرنی مبتلا شده که همش با صداهای توی سرش حرف میزنه و نصیبه هیچ مومنی نشه بیمارستان روانی و بعدش افسردگیه شدید خودم و برادرش.
  از بس همه گفتن و میگن چه شانسی داشته که طرف برات خونه خریده
  حتی توی روی خودم میگفتن
  ای کاش خونه نداشتم و این حاله پسرم رو نمیدیدم.
  گاهی براش آرزوی مرگ میکنم که بعد از من بیپناه نمونه
  خیلی درمانده و بیدفاع شده و اصلا نمیتونه از عهده ی زندگیش به تنهایی بر بیاد.
  تا حالا براش دعا نگرفتم. اما داروهاشم تاثیر آنچنانی نداره.
  شب و روز استغفار میکنم.
  نمیدونم همش فکر میکنم چشم زخمه مردمه
  هر کاری هم میکنم دعا سپاسگذاریو … فایده نداره
  چکار کنم شما بگید
  انگار کله جهنم رو یکجا توی قلبم کردن وقتی به بچم نگاه میکنم
  بخدا ایمان دارم .خودمم ناراحتی اعصاب گرفتم و دارو میخورم. لطفا بهم سفارشی بفرمایید.

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   به نظر می‌رسد ژنتیک، محیط اولیه، ، و فرایندهای روانی و اجتماعی از عوامل مهم مؤثر در این بیماری روانی باشند؛ و این بیماری ربطی به خیری که برای شما این خانه را خریده یا چشم زخم ندارد. بیماریست همانند سایر بیماری ها که از خداوند می خواهیم شفای کامل را به فرزند شما بدهد.
   امید و توکلتان به خدای بزرگ باشد که امتحان بزرگی هست، مراقب باشید که حرف و حدیث دیگران و خرافات دامن گیر شما نشود، مسیر درمان پزشکی را به صورت کامل پی بگیرید و از دعا هم غافل نشوید.
   به فقرای متعدد صدقه متعدد بدهید و بخواهید برای سلامتی ایشان دعا کنند. نماز جعفر طیار را مداومت داشته باشید. حرم امامان ببرید امید که مورد شفای ایشان قرار بگیرد. ضمنا ختم چله زیارت عاشورای آیت الله حق شناس را هم انجام بدهید و اگر خودشان انجام بدهند وبتوانند بهتر است.
   دعا می کنیم که انشاالله هرچه زودتر سلامتی و بهبودی کامل را پیدا کنند بحق محمد و آل محمد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 20. سردرگم می گوید

  سلام حاج آقا,من یه سوالی دادم ازتون لطفا جواب بدید چون خیلی سردرگم شدم..
  من یه دختر ۲۳سالم,که تو بچگی پدرومادرش ازهم جداشدن,پدرومادرم طوری باهم خوب بودن که زبون زد همه ی اطرافیان شده بودن ولی کار به طلاق کشید اونم ۲بار,باراول پشیمون شدن رجوع کردن ولی بار دوم همه چیز تموم شد..چندبار خونه ساختیم هربار پدرم خونه رو فروخت ,بعد گذشت چندسال وبزرگ شدن ما داداشم ازدواج کرد ولی زندگی اونم منجر به طلاق شد,دچار اعتیاد شد زنش خیانت کرد,دوبارم بردیمش کمپ ولی فقط برای چند ماه تاثیر داشت.راسش ما تو خونوادمون میخوایم دست به هرکاری بزنیم نمیشه همه ی درا به رومون بسته شده,به هرکی محبت میکنیم انگار نفسمون سرده بیشتر فاصله میگیرن..
  فضای خونه شده حرص و غصه وغم,من خودم از سال اول مدرسه تا دیپلمم همیشه شاگرد اول مدرسه بودم همه از استعدادو تواناییم صحبت میکردن وبرای کنکورم همه وخودم انتظار داشتیم یه رشته ی خوب قبول شم.ولی نشدم من ۶سال پشت کنکور موندم ولی بخدا قسم حتی یه ماهم نتونستم تو این چندسال درس بخونم,هرکاری میکنم سراغ کتاب برم نمیتونم بدنم ذهنم قفل میکنه حالم بدمیشه,خیلی داغون شدم سراین موضوع هرکسی از راه میرسه سرکوفت میزنه رابطه منو مامانم سردشده چون فکرمیکنه من از روی عمد درس نمیخونم خیلی گریه میکنم ازینکه امید مادرمو ناامید کردم,ازینکه سنم بالا رفته اما هنوز ب رشته مورد علاقم نرسیدم,آرزومه ک پزشک بشم و به دخترایی مثل خودم کمک کنم ولی نمیدونم چرا نمیشه,بنظرم اصلا طبیعی نیس کسی که ۱۲سال شاگرد اول شده استعداد زیادیم داره حتی نمیتونه به کتاباش نگا کنه..تو زمینه ازدواجم همینطوری شده اولش که میان خیلی مصرن که ازدواج انجام شه ولی بعدش میرن پشت سرشونم نگا نمیکنن .من اینو بخاطر شما گفتم وگرنه الان تنها چیزی ک برام مهمه درسمه نمیدونم چطور ب مامانم بفهمونم بهم فرصت دیگه بده وقانع ش کنم که من ازروی عمد این بلارو سرخودم نیوردم,حتی ب روانپزشک هم مراجعه کردم میگن چیزیت نیس مشکلی نداری..همه میگن چشم زخمه ازبس ک درست خوب بوده اینطوری شدی ,یه عده هم میگن طلسمه,چون برای طلاق مامان بابام مامانم پیش یکی رفته بود میگفت شما طلسمین این رو بچه هاتونم تاثیر گذاشته
  میشه شما کمکم کنین؟من چیکارکنم تا دوباره برگردم به درس؟دلم میخواد مامانمو نجات بدم چون مامانم تو خونه وزمین مردم کارمیکنه ولی تاکنکور امسال فقط یکی دوماه مونده .ومن چیزی نخوندم.ازطرفیم بخوام اسم سال بعدو بیارم میترسم دوباره مثل سالای قبل بشم واینکه مامانم میگه من نميذارم بخونی من سکته میکنم جواب بقیه رو چی بدمو ازین حرفا
  بنظرشما این میتونه چشم زخم باشه؟کارایی مثل شکستن تخم مرغ و همراه داشتن وان یکادو آیه الکرسی و… موثره؟باید تا چه مدت همراهم باشه؟یا راه کارایی ک میگینو تا چه مدت باید انجام بدم؟
  میشه بگین علامت طلسم شدن چیه؟چون نظراتو ک میخوندم به همه گفتین این نشانه های طلسم نیست ….
  واینکه اگه بخوام به یه روحانی مراجعه کنم تاکمکم کنه باید ازکی کمک بگیرم؟تلفنی هم میشه؟چون من جای کوچیکی زندگی میکنم وخیلی دسترسی به مراجع بزرگو ندارم
  خدا خیرتون بده لطفا راهنمایی م کنین خیلی خسته م ازین وضعیت
  ازخجالت کشیدن.از ناامیکددن مامانم.میترسم حسرت خانوم دکترشدن برای همیشه تو دلم بمونه

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   پیام شما رو با دقت خواندیم، دقت کنید اینهایی که نوشته ای از طلسم نیست، لازم هست شما دستوراتی که آیت الله بهجت فرموده اند را با دقت انجام بدهید.
   هر روز صبح پس از نماز صبح سوره یس را بخوانید. همواره یک قرآن جیبی داشته باشید. روزانه سوره فلق و ناس رو هم زیاد بخوانید و ترسی از طلسم نداشته باشید.
   اما مشکل شما عدم اعتماد به نفس و نبود حامی روحی هست. بدیهی است جلسات متعددی را با یک مشاور خانم داشته باشید که از جهت انگیزه با شما کار کنند. نکته بعدی این هست که اصراری بر پزشکی هم نداشته باشید،چون یک هدف بسیار بزرگ را انتخاب کردید و مقدمات رو هم کم گذاشتید بدیهی است همین روحیه مطالعه را از شما گرفته.
   شما تلاشتان را بکنید، امیدتان به خدا باشد، حالا هر رتبه ای قبول شدید با مشاور صحبت می کنید و مطابق آنچه علاقه دارید رشته ای را انتخاب می کنید. مطمئن باشید چه بسا خیر و صلاح شما در امری غیر از پزشکی باشد!. شاید در غیر پزشکی به معروفیت و خدمت بالایی برسید، بهتر از آنچیزی که در ذهن می پرورانید. پس توکلتان به خدا باشد، شروع به مطالعه کنید تکرار کنید و تلقین کنید که خدایا من برای تو درس می خوانم، وضو بگیرید و با جدیت درس بخوانید، خیر و صلاح را به خدا بسپارید، به نظرم از جهت روانی با این تمرین به راحتی به آرامش ذهنی می رسید و کارها را با جدیت پیش می برید.
   ما هم دعا می کنیم موانع برطرف شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 21. یه دختر می گوید

  سلام خسته نباشید من خیلی گرفتارم مشکلی دارم که هیچ دختری نداره نمیتونم بگم شخصیه روم نمیشه بگم ولی هرچی چله گرفتم دعای سریع اجابت میخونم هرچقدر فکرای مثبت میکنم توکل میکنم به حضرت حق ولیکن نمیدونم چرا خدا جوابمو نمیده با توجه به اینکه خداوند مهربان و یکتا است و بر همه چیز قادر و توانمنده منم از خدا انتظار دارم دیگه منو زودتر از این بدبختی و مریضی منو نجات بده من حتی نمازمم اول وقته اخه خدا یه بنده رو که حتی بهش اعتقاد نداشت که سرطان خون داشت نجات داد بعد اون بنده خدا گفت این فقط یک معجزه هست و حتی به خدا ایمان نیاورد من نمیگم عالیم نه من بدی دارم ولی حداقل در اون حدم نیستم من که همیشه ب خدا توکل کردم چرا منو ناامید میکنه اخه شب وروز ندارم من اصلا نمیتونم درس بخونم کنکورم دارم ??????مریضیمم لاعلاجه الان چند ساله قبلا پیش هر دکتریم رفتم با گریه برگشتم ? دیگه چی کار کنم هر کاری که بگین کردم کار خیرم کردم نماز صبحم میخونم استغفارم میگم صلواتم میفرستم قرانم ک میخونم همیشه اخه گناه من چیه ?مشکلمم که ارثی نیس دیگه خسته شدم الان ۸سالی ک میشه همه مسخرم میکنن ??خلاصه اینکه خیلی ناراحتم بازم توکل بر خدا ببخشید سرتون درد اوردم اگه راهی دارین بگین که من نکردم ممنون میشم با تشکر

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   توکلتون به خدای بزرگ باشه و امید داشته باشید. قطعا با روحیه بالا و یاد خدا بهتر می تونید با مشکلات مقابله کنید و این امتحان الهی هست و ان شا الله دعا می کنیم که پس از این سختی ها آسانی ها و سلامتی برای شما باشد.
   زیارت مداوم حرم امام رضا علیه السلام را و سایر امامان را داشته باشید. برای بیماری های سخت نماز جعفر طیار را با دعای زاد المعاد که در سایت هست هر روز مداومت کنید، انشاالله آثار خوبی را شاهد باشید، صدقه و قربانی متعدد برای فقرا نیز بسیار تاثیر گزار هست.
   وفقکم الله لکل الخیر.

   1. یه دختر می گوید

    خیلی ممنون خدا خیرتون بده پاسخ گو مردم هستین ببخشید حالا نماز جعفر طیار حتما باید اذان ظهر یا مغرب گفته بشه بخونیم یا قبل از اذان جایز هس؟

    1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

     سلام علیکم
     نماز مستحبی هست و هر زمان که علاقه داشتید و فرصت بود می توانید بخوانید.
     وفقکم الله لکل الخیر

 22. مبینا می گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه اذان رو که ایت بهجت خدا رحمتشون کنه گفتن فقط گوش بدیم نخونیم اشکالی داره و اینکه حتما اذان رو باید موقع اذان گوش داد و خوند یا غیر از اون هم میشه این کارو کرد ??تورو خدا بگین من خیلی گرفتارم و غمگین داغونم اصلا?

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   در هنگام اذان خودتان در منزل اذان را بگویید و تکرار کنید، کار سختی نیست.
   آثار وضعی خوبی برای شما خواهد داشت و گفتن اذان مستحب و دارای ثواب هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. مبینا می گوید

    خیلی ممنون

 23. ش می گوید

  سلام
  من هر چی درس میخونم نتیجه نمیگیرم یا اگه نتیجه ای باشه با زور و بدبختی هس. کلا همش گیر تو گیر. اینقد که این بی نتیجگی من و دچار یاس و ناامیدی کرده. خسته شدم و اراده و اعتماد به نفسم کم شده. چیکار کنم؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   مدتی مخصوصا پس از نماز صبح برای گره گشایی استغفار را مداومت کنید.
   سوره یس را پس از نمز صبح بخوانید و به امام جواد علیه السلام هدیه کنید، ان شاالله با این دو کار مشکل حل خواهد شد.
   از پدر و مادر هم بخواهید دعا کنند، تاثیر گزار هست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 24. ثمره می گوید

  سلام حاج اقا من براي برادرم با اشتباه دعا گرفتم برادرم بعد چند روز دچار عزم تمركز شديد شده و ديگه سر كار نمي ره.دعايي بهش دادن گفتن بنداز در اب.انداخت بعدش اين طوري شد

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   بارها هشدار داده ایم که نزد چنین افرادی نباید رفت، چیزهایی هم که می دهند دعا نیست و طلسمات شیطانی و جنی هست!. در هر حال جای هیچ نگرانی نیست، دستورات بالا را انجام بدهید.
   خود ایشان پس از نماز صبح ۲۱ مرتبه آیت الکرسی را در بین الطلوعین بخواند، و یا ۷۰ مرتبه.
   همواره قرآن کریم را به همراه داشته باشند، ضمنا هر دعا یا هر طلسمی هست را به آب روان بدهید و توبه باید کرد که نزد چنین افرادی نروید. ان شا الله با این دستورات مشکل حل خواهد شد. اگر ادامه دار بود حتما با یک روانشناس هم در ارتباط باشید که تحت نظر باشند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 25. مریم می گوید

  سلام من دچار سردرگمی خیلی بدی شدم مثل اینکه یک بمب تو زندگیم منفجر شده ،تا چندمدت پیش به دعا هیچ اعتقادی نداشتم الان دودل شدم ، من ۸ ساله از زندگی مشترکم میگذره باهم خیلی خوب بودیم و زبان زد فامیل تو مدت کوتاهی جفتمون زندگیمون جمع کردیم خونه خریدیم مغازه زدیم ،یک پسر کوچکم دارم ، حدود دوماه پیش رفتار شوهرم کلا عوض شد ، سرشار از اضطراب و استرس بود ، اروم و قرار نداشت ،همش خسته بود یاخوابش میامد ،روحیه ارومی قبلا داشت تبدیل شد به یک ادم جدید عصبی و پرخاشگر وهزار درجه تغییر کرد شبا تو خواب میلرزید ، واقعا متوجه نبود چیکار میکنه ، دروغ میگفت ادمی که اصلا اهل دروغ نبود ، گردنبند و انگشتر مینداخت که ما برای ادمی مثل اون واقعا تعجب اور بود ،میگفت انگشترش حرف امجد روشه تا کسی نتونه بهش دعا بده انگشتر زردرنگ مستطیلی بود ، اونم مثل من به این چیزا اعتقاد نداشت ، یک روز اومد گفت باید جدا بشیم بدون هیچ دلیلی من واقعا همه چیزو به بازی گرفته بودم فکرنمیکردم اینقدر جدی بشه ،الان داریم جدا میشیم ، خونمونو ۵۰ ملیون زیر قیمت فروخت ،گفت مهریه اتو ببخش تا زندگی کنیم من مهریه امو بخشیدم ،اما تقاضای طلاق داده ،کلا از من و بچم سیاه شده هرکاری کردم میگه نمیخامت ،جدیدا فهمیدم بایک خانومی هست و سرکتاب بازکردم گفت طلسمش کردن از تو سیاه بشه ، ما زندگیمون هیچ مشکلی نداشت هیچ کمبودی نبود نمیدونم چرا اینطور شد خیلی ها میگن تو چشم اومدین ،من چیکارکنم کمک کنید ،نمیخام بچم بچه طلاق باشه ولی اون کلا ما رو نمیبینه و نمیخاد

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   توصیه می کنم حتما به یک مشاور خانواده رجوع کنید.
   شما از اساس متوجه اشکال نشدید و راه رو اشتباه طی کردید، رفتن و سر کتاب باز کردن در دین جایز نیست!، قطعا باید با یک مشاور خانواده هم شما و هم شوهر شما صحبت کنید.
   در خواب حرکات عجیب دارند، و اینها ، خب ابتدا باید تست اعتیاد بدهند و موارد اینچنینی!… چه بسا درگیر دوستان ناباب یا رابطه با شخصی شده اند که ایشان را از جهت اخلاقی متحول کرده، چنین تغییراتی اثر طلسم و دعا نیست!. حتما به مشاور رجوع کنید.
   در باب مهریه بخشیده شده هم با یک وکیل صحبت کنید که مهریه رو برگردونید و میشود بر گرداند اگر ثبت رسمی نشده باشه، یا شما مشروط به زندگی بخشیده باشید، پس حتما با وکیل صحبت کنید مهریه را بر گردانید و ابزار فشار روی همسر قرار بدهید که به زندگی پایبند و راضی به ازدواج بشوند.
   اگر مسیر طی شده را رفتید و نتیجه لازم را نگرفتید، تماس بگیرید تا در زمینه هایی که فکر می کنید طلسم شده اند راهنمایی هایی را داشته باشید ضمنا روزانه پس از نماز صبح در بین الطلوعین سوره یس را به نیت محبت شوهر به شما بخواند، در غروب آفتاب ۲۱ مرتبه آیت الکرسی را به نیت طلسمات یا دعا هایی که شاید گرفته باشند را انجام بدهید هر روز یا پنج شنبه و جمه حتما نماز جعفر طیار را بخوانید برای اینکه این مشکلات برطرف شود و هر عاملی هست بر طرف شود.
   ما هم دعا می کنیم که ان شاالله با این دستوراتی که گفته شد مشکل شما به راحتی حل شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 26. الهه سادات می گوید

  سلام علیکم
  خانمی هستم ۳۲ ساله
  چندماه بعدعروسیمون خونه خریدیم و از زمان سکونت در اون بشدت مریض شدم
  طوری که جلسات مشاوره و داروهای روانپزشک هم کمکم نکرد
  وقتی میخابیدم
  نمیتونستم بیدارشم
  خودم فکر میکردم بیدارمو کارامو میکنم
  اما یهو چشمم به خودم میفتاد که هنوز خابم
  و چندبار تکرار میشد تا میفهمیدم که خابم
  و وقتی میخاستم تلاش کنم بیدار شم نمیتونستم و به سختی امکان پذیر بود
  بعد چند وقت از اون خونه مهاجرت کردیم به شهر دیگه ای
  با تمام سختی های موجود
  اما حال من بهترشده بود هر چند اون زمان متوحه این موضوع نبودم که بعد این حابجایی بهتر شدم سه سالی رو در خونه ای مستاجر بودیم
  تا اینکه یک خونه خریدیم و درست از همون زمان بنده دوباره مریض شدم
  به عناوین مختلف
  هر ماه دو هفته مریض سخت میشدم
  یکسال به همین منوال گذشت و کار به جایی رسید که بنده فلج شدم
  ام ار ای
  تست عصب
  ازمایشات مختلف حتی اچ ای وی
  ازم گرفته شد و پزشکا میگفتن هیچچ مشکلی نیست و شما سالمی
  در همون زمان
  از طریق یکی از دوستان اقایی بهمون معرفی شد
  که اداعا میکرد از شاگردان فلان علامه است
  به بالین من اومد
  و در هنگام حضور ایشون حالات عجیبی به من دست داد
  که تا بحال نه دیده بودم
  و نه شنیده بودم
  مثل خارج شدن چیزی از بدن با درد وحشتناک
  که من فقط فریااااد میزدم
  و ایشون میگفتن فقط باید بگی لا حول و لا قوه الا بالله
  بعدااا به ما گفتن که درویش مسلک هستن
  و گفتن همزاد داشتم که اذیتم میکرده و یه جن که طلسمم کرده بودن
  خلاصه بعد اون
  من حالم خوب شد
  اون اقا پولی طلب نکردن و گفتن ققط صلوات
  به من گفتن باید دائم الوضو باشی و ذکر بگی و صلوات بفرستی و نماز صبحت قضا نشه و اینها
  اما من خیلی میترسم
  خیللللی
  مخصوصاااا شبها
  هر دعایی که فکر کنید در اوردمو واسه رفع ترس میخونم بیفایدست
  من دیگه پیش اون اقا نرفتم چون ادعا میکردن تواناییهای زیادی دارن در اثر چله نشینی
  مثل دیدن صورت برزخی و خیلی چیزهای دیگه
  الان باصدای بلند اذان میگم
  دائم الوضوم
  معوذتین و چهار قل و لیت الکرسی رو قبل خاب یا بعد هر تماز میخونم
  ولی بازم میترسم
  راهی هست واسه اینکه این ترس در من از بین بره؟؟؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   رفتن نزد چنین افرادی حتی به اسم ذکر و دعا کار بسیار خطرناکی هست!، موارد زیادی داشته ایم که آسیب های بدتری دیده اند و بدانید هیچ انسان مخلصی نمی آید بگوید من اهل دیدن برزخی هستم یا چله گرفتم… با توضیحاتی که نوشته اید چنین شخصی بسیار مشکوک هست لذا به هیچ عنوان مجدد رجوع نکنید، چون برخی از نیروها از سمت شیاطین و اجنه شیطانی به برخی افراد در اثر ریاضت داده می شود.

   در مباحث روانشناسی نوعی ترس از بیمار شدن هم در برخی افراد وجود دارد، البته نمی توان به صورت دقیق گفت که شما جزو این دسته هستید نیاز به توضیحات بیشتر هست، لذا حتما حتما با چند روانشناس بالینی مشاوره بگیرید ریشه هایی در رفتار شما هست که باید بررسی شود.
   از باب دیگر دستورات آیت الله بهجت را که در نوشتار آمده کامل عمل کنید پس از آن از هیچ چیزی نترسید. یک قران جیبی کامل و مقداری هم تربت امام حسین علیه السلام همیشه همراه خود داشته باشید که در روایات برای حفاظت توصیه شده است. آیت الکرسی هم قبل از خروج از خانه، یا در منزل بخوانید، برای حفظ بسیار مورد سفارش هست با این توضیحات جای هیچ ترسی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

   1. الهه سادات می گوید

    با سلام
    به دستور شما برای همراه داشتن تربت ابا عبدالله عمل کردم
    خدا خیرتون بده و روح ایت الله بهجت رو همواره قرین رحمت و شادی
    به ارامشی که دنبالش بودم رسیدم
    به معنای واقعی کلمه ارام شدم و الحمدالله ترس از وجودم رفت
    مقداری تربت رو که در اولین سفرم به کربلا هدیه داده شده بود بهم لابلای پارچه ای که خودم متبرک به حرمین شریفین کرده بودم در سفرهای معنویم، پیچیدم به همراه نخ پرده کعبه وتوی کیف چرمی گذاشته و به گردنم اویختم
    سوالم اینجاس
    همراه داشتنش در دسشویی و در زمان عادت ماهانه ایرادی نداره؟؟

    1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

     سلام علیکم
     بسیار کار خوبی است که همواره همراه خود دارید، در روایات داریم که تربت ابی عبد الله الحسین حفظ کننده از بلیات هست.
     در زمان عادت ماهانه اشکال ندارد. در دستشویی هم اگر بی احترمی باشد، سعی کنید همراه نبرید.
     وفقکم الله لکل الخیر

 27. مجید می گوید

  سلام چند ماه هست کمر درد شدید در حد فلج شدن باز خوب میشه بازم معدم باد میکنه الان ۶ همینجوری چه کنم دیوانه شدم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   سیر درمان را کامل پیگیر باشید.
   صدقه به تعداد دفعات زیاد به فقرا بدهید تا دعا کنند. قربانی کردن هم بسیار خوب هست.
   ذکر استغفار را روززانه ۱۰۰۱ مرتبه یا بیشتر داشته باشید، انشاالله سلامتی کامل بیابید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 28. Mahdi می گوید

  سلام پسر۲۰ساله هستم مشکلی خوردم که پیش هر دکتری رفتم گفتن داروهایی رو مصرف کنم که بهبود پیدا کنم ولی نشد ارمایش هتی مختلفی دادم مشول هم نداشتم خداروشکر اینطور هس که حالم خوبه یک مقدار که بگذره بدنم میریزه بیرون طوری که کنترل نمیتونم بکنم خودمو فقط میخوام خودمو خنک کنم چند نفری بهم گفتن شابد چشم شده باشی موندم بخدا لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   حتما سیر درمان را ادامه بدهید، الزاما همیشه چشم زخم نیست گاهی امتحان الهی است. اگر از موردی هم نگران هستید دستورات نوشتار بالا را انجام بدهید.
   برای بیماری قربانی کنید و به فقرا بدهید، صدقه متعدد در زمانهای مختلف به فقرا بدهید تا دعا کنند. نماز جعفر طیار را مدتی مداوم بخوانید. روزانه ۱۰۰۱ مرتبه یا بیشتر را روزانه بگویید.
   ما هم دعا می کنیم انشاالله بهبودی کامل را پیدا کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 29. ? می گوید

  سلام خسته نباشید تقریبا ۳ سال پیش من یه خاستگار داشتم که خیلی مصر بودن ولی بعد از خواستگاری نظرشون بر گشت . چند ماه بعد همسایمون اومدن برای خواستگاری تا بله برون پیش رفتیم که داماد بخاطر این که تعداد ۳۱۴ بود مخالفت کردن درحالی که نظر خانواده خودشونم همین بدد. بعد اون یک سال بعد دوباره اومدن برای خواستگاری دوباره بدون این که دلیلشو بفهمیم همه چیو بهم زدن. تقریبا یک ماه بعد خواستگار دیگه ای اومد و خیلی از هم خوشمون اومد ولی دو هفتا بعد نظر پسره کاملا فرق کرد اینا در صورتی اتفاق افتاد که اون اقا اخرش به من گفتن که من از همه نظر براشون مناسب بودم ولی شرابطشون الان جور نیست خیلی هم از بهم خوردن این قضیه ناراحت بودن . واقعا من خودم خیلی سر خورده شدم ۲۴ ساله هستم. مادرمم از این بابت خیلی ناراحت هستن. میشه راه حلی به من بدید?

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   ۲۴ سال سن مناسب ازدواج هست البته و هنوز آنقدر دیر نشده که جای ناامیدی و ناراحتی باشد و قطعا انشاالله فرصت های زیادی خواهید داشت.
   رفت و آمد چند خواستگار طبیعی هست برای هر دختری همین اتفاقات امکان دارد بیفتد و این ها طبیعی است تا انشاالله توافق اصلی صورت بپذیرد.
   توصیه می کنیم مهریه را سبک تر از این که هست قرار بدهید، مهریه نزدیک به سیصد میلیون تومان! بدیهی است که کارمندان بعد از ۳۰ سال کار چنین پولی را ندارند نوعا، چه برسد به یک جوان که تازه سر کار رفته یا بیکار هست و می خواهد با حداقل آغاز کند، بزرگترین سحر و جادو مهریه سنگین هست که بعدها زندگی را هم تحت تاثیر قرار میدهد.
   برای تسریع در ازدواج توصیه می کنیم علاوه بر کم کردن مهریه و شرایط، مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید. در سایت سرچ کنید و توصیه آیت الله بهجت درباره نماز جعفر طیار برای ازدواج را بخوانید و عمل کنید، انشاالله موانع برطرف شود.
   وفقکم الله لکل الخیر

 30. فرشته ترابی می گوید

  سلام شبتون بخیر
  الان که برایرشما این مطلب رو میزارم نیمه های شب هست
  ده سال پیش میخواستم کنکور بدم و شیفته رشته پزشکی بودم توی محل دوستان آشنایان به عنوان دکتر صدام میکردن متاسفانه سه ماه قبل کنکور دچار بیماری شدم که هرجا رفتم و هر دکتری بعد کارهای تشخیصی از جمله ام آر آی میگفت سالمین مشکلی ندارین جوری که دیگه نتونستم درس بخونم و تو کنکورم موفق نشدم سه سال به همین منوال پشت کنکور موندم هربار که شروع به درس خوندن میکردم به طور ناگهانی دچار بیماری میشدم
  تا اینکه پارسال به اصرار پدرم تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم اما باز مریض شدم و بی خیال شدم که نخواستم پیش خودم میگفتم چرا میام شروع کنم مریض میشم قسمت نیست من پزشک بشم
  اما امسال به خاطر آرزویی که روی دلم موند و به خاطر حسرت پدرم با توکل به خدا دوباره شروع کردم اما به محض شروع بیمار شدم مرتبا دکتر رفتم و بازهم همه میگن سالمی مشکلی ندارین
  میگن استرس ولی من استرس ندارم چون ازدواج کردم بچه دارم و انقدر درگیری ذهنی بابت اگه قبول نشم و … ندارم
  خودم حس میکنم که استرس ندارم
  منتها نیمه های شب با درد از خواب بیدار میشم
  شما که این مطالب رو خوندین احتمال میدین سحر و جادویی باشه ؟؟؟؟؟؟
  چون من خودم به شخصه اصلا اهل این مسائل نیستم

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم خواهر گرامی
   علائمی که نوشته ای علائم سحر و جادو نیست، توصیه می کنیم به یک روانشناس بالینی رجوع کنید، برخی از این نشانه ها باید توسط آنها مورد بررسی قرار بگیرد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 31. فاطمه می گوید

  سلام ببخشید که اینو می گم ول میشه بعد اینکه جواب من دادید پیام حذف کنید چون تو فامیل نزاشتیم کسی خبر دارشه و ممکن به وبلا گتون سر بزنن وچون اسم مامانم شهرمو بردم بفهمن حتی مامانم نمی دونه به شما گفتم گفته به کسی چیزی نگم حتی د ستام ممنون

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   نیاز به کار خاصی نیست، دستورات بالا را از آیت الله بهجت رعایت کنید، اگر بتوانید قربانی کنید و به فقرا بدهید هم بسییار خوب است. مراقب باشید در دام برخی از افراد شیاد که با اجنه ارتباط دارند نیفتید و با این بازی ها و دفن کردن ها شما را فریب ندهند. به آنچه گفتیم عمل کنید، همیشه قرآن جیبی با رعایت احترام داشته باشید برای حفظ بسیار عالی هست و به خدا توکل کنید و با وجود خدا نیاز به ترس از هیچ گروهی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 32. فاطمه می گوید

  سلام وقتتون بخیر من چند روزی هست که خیلی مریضم ۳بار بیمارستان رفتم اصلا از کار افتادم توان اینکه کاری انجام بدم ندارم قبل از اینکه حالم خیلی بد بشه کمی تب داشتم داشتم از محل کار به خانه میرفتم که شیشه عقب اتومبیلم کامل پودر شد بعد رفتم شیشه انداختم حالم خیلی بدتر شد خیلی رفتم با همسرم خونه مادرم تا کمی مراقبت کند از من شب امدیم خانه من خیلی تبم شدید شد هیچی متوجه نمیشدم همسرم منو لای پتو پیچیده بود چشم باز کردم بیمارستان بودم بعد از سرمو چندین امپول بهتر شدم اصلا حال نداشتم کلی کارای خونه مونده بود اومدم ظرفارو کم کم بشورم اصلا هیچ توانی در بدنم نبود لیوان در دستم شکست و انگشت کوچکم کمی عمیق برید بعداز ظهر سینی فلزی را گذاشتم رو اپن از اون بالا پرت شد پایین و قر شد کمی حالم بهتر بود تا اینکه رفتیم خونه مادر شوهرم و همه انجا بودن کلی به من رسیدگی کردن اما دوباره بیمار سختی گرفتم و راهی بیمارستان شدم همسرم سوره واقعه را شروع کرده به خواندن برای کار خداروشکر بهتر شده میخواستم ببینم ما سحر یا چشم زخم نشده ایم
  .

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دعا می کنیم انشاالله که به همین زودی سلامتی کامل را دریابید. اینها سحر نیست اما حتما باید مراقب باشید نوع رفتارها که باعث برانگیخته شدن حسادت ها هست را نداشته باشید.
   سیر پزشکی را کامل با متخصص پی بگیرید.
   حتما یک گوسفند قربانی کنید و گوشت آن را به فقرا بدهید و صدقه متعدد به فقرا بدهید تا دعا کنند.
   پس از نماز صبح سوره یاسین بخوانید، آیت الکرسی و سوره ناس و فلق. هنگامی هم که خواستید بیرون بروید از منزل، به شش جهت سوره توحید را بخوانید و بدمید.
   انشاالله با رعایت این موارد جای هیچ نگرانی نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 33. نیا می گوید

  سلام حاج اقا
  مادر من یه مدت طولانی عوض شده
  دیگه اون ادم قبل نیست دیگه به من و خاهرم و پدرم محل نمیده
  حتی دیگه جایی نمیاد با ما کلا عوض شده.. منم دست به هر کاری میزنم شدنی نیست. گفتند که مادرم طلسم سنگین قبرستان داره
  منم چشم زخم. باید چه کرد؟

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   چیزی به اسم طلسم قبرستان نداریم!، ثانیا هیچ طلسمی هم سنگین نیست تمام این طلسم ها با توسل به اهل البیت و رعایت برخی نکات به صورت کامل از بین می رود.
   از همه اینها گذشته این علائم طلسم نیست، حتما با یک مشاور خانواده صحبت کنید، یا اگر بتوانید با یک روانشناس صحبت کنید که ابتدا نوع رفتارها را بررسی کنند، چه بسا چیزی ایشان را ناراحت کرده و زمینه ساز این رفتارهاست. پس تا نوع رفتارهای ایشان از جهت مشاوره ای روشن نشود به دنبال راههای دیگر نروید که نه تنها ثمری ندارد و زمینه حضور افراد شیاد در زندگی شما می شود بلکه بیشتر به زندگی شما آسیب می زند.
   حتما دستوراتی که در بالا از حضرت آیت الله بهجت آمده است را کامل انجام بدهید، نیاز به هیچ کار اضافه دیگری بجز رجوع به مشاور ندارید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 34. فاطمه می گوید

  سلام تورو خدا جواب بدین
  من وهمسرم تقریبا نزدیک ۷ ماه است که به مشکل مالی برخورده ایم چندین بار تقاضایه وام کرده ایم تمام مراحل اداری راهم انجام داده ایم ولی گویا کسی طلسممان کرده و هنوز با گذشت ۷ ماه یه ریالم نتونستیم بگیریم همه بر این عقیده هستن که کسی طلسم کرده حالا ازتون یه باطل السحر فوری و کارگشا میخوام خواهش میکنم کمکم کنید

  1. حجت الاسلام مهدی یوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   مطالبی را که نوشته اید را با دقت خواندیم، هیچ کدام از چیزهایی که نوشته اید نشانه طلسم و سحر نیست!. نوعا افراد برای گرفتن وام به همین مشکل بر می خورند و امری طبیعی است. نباید در هر مشکلی سریع گفت که طلسم است و کسانی که این حرف را به شما زده اند نشان می دهد درک درستی از این موضوع ندارند.
   برای رفع مشکلات توصیه می کنیم دستور آیت الله بهجت را رعایت کنید یعنی مدتی نماز جعفر طیار را بخوانید و مداومت کنید آثار بسیار زیادی دارد، در کنارش روزانه ۱۰۰۱ مرتبه استغفار و یا بیشتر خودتان وهمسرتان داشته باشید. تا می توانید از گناه هم خودداری کنید که بدترین طلسم گرفتاری همان گناه است، روی این قسمت بررسی کنیدمثل رفتار با پدر و مادر، حجاب، موسیقی حرام و ….
   انشاالله با رعایت این موارد مشکلات شما حل شود، ما هم برای شما دعا می کنیم که خداوند علاوه بر سلامتی این مشکلات را برطرف سازد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 35. علیرضا ی می گوید

  با سلام خدمت آقای یوسف وند
  من پسری هستم ۲۹ ساله.تا دو سه سال پیش زندگیم بسیار عالی بود و درسم داشت تموم میشد و در عین حال کار هم میکردم و موفق بودم.الان دو سه سالی میشه به هر دری میزنم برای کار جور نمیشه.برای ازدواج هم تا حالا هفت هشت جا رفتیم اما به در بسته خوردیم.هر روز توی خونه ما دعوا و بحث و ناراحتی هست.
  در ضمن حدود یک سال پیش در جلوی منزل و لا به لای دیوار تعدا بسیار زیادی چربی و کاغذ تکه تکه پیدا کردیم.خوددمان شک داشتیم به سحر و جادو.که با دیدن این ها مطمئن شدیم.چند روز پیش هم دوباره جلوی درب منزل مقدار زیادی مایعی مثل آب ریخته بودند.یعنب سرتا سر دیوار تا درب جلوی منزل.
  تا حالا پیش چند تا روحانی و آخوند و دعا نویس معتبر قدیمی رفتیم و چند تا تکه کاغذ و چندین راه کار برای باطل کردن دادند اما فایده ای نداشته.
  به نظر شما من دیگه چکار کنم.بخداوندی خدا قسم زندگی خودم و خانواده بهم خورده و چندین ساله هررزو دعوا و بیکاری و مجردی موندم چکار کنم
  ممنون میشم یه راه حل درست و کارآمد که جواب بده بفرمائید.انشالله که درست بشه و تا اخر عمر دعاگوی شما و مرحوم بهجت باشیم
  ببخشید که متنم طولانی شد

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   دقت کنید مطالبی که نوشته اید همه عادی هست، هیچ کدام نشان دهنده سحر یا طلسم(دعای شیطانی و جنی) نیست که برای شما گرفته باشند.
   آن چیزی هم که پیدا می کنید رو در آب جاری بریزید راه باطل کردنش هم همین هست. ببینید به دعا نویس رجوع نکنید معمولا بی سواد و شیاد هستند و بدتر دعایی می نویسند که راه ورود اجنه و شیاطین به زندگی شما می شود!. یعنی به دست خود کاری می کنید که اگر هم چیزی نبوده، زندگی شما دچار اختلال های بزرگتر بشود!.
   تجربه ما در این موارد زیاد هست، واقعا اینها سحر و جادو نیست، طبیعی هر زندگی هست!. متاسفانه دربین ما جا افتاده تا هر مشکلی پیش می آید فکر می کنیم سحر و جادو شده ایم!. اگر سحر بود الان شرایط شما بدتر از اینها می بود. دقت کنید دستور آیت الله بهجت را عمل کنید، هر چیزی هم که پیدا کردید به آب روان بدهید.
   از منزل هم که می خواهید بیرون بروید، به شش جهت سوره توحید را بخوانید و بدمید و سپس خارج شوید، آیت الکرسی هم روزی سه بار بخوانید. با این دستور از هیچ چیزی هراس نداشته باشید. یک قرآن کوچک جیبی همراه با کمی تربت امام حسین نیز به همراه داشته باشید و همیشه دائم الوضو باشید. تمام این موارد با توکل به خدای بزرگ حافظ شماست.
   برای ازدواج هم شما نیاز به مشاور خانواده دارید، حتما رجوع کنید اولویت های خودتان را مجدد با مشاور بررسی کنید صحبت کنید. مطمئن باشید انشاالله درست می شود.
   برای کار هم روزی ۱۰۰۱ مرتبه و یا بیشتر استغفار کنید. و اگر مشکلات شما ادامه دار بود از اینجا کلیک کنید و دستور العمل دیگر آیت الله بهجت را ادامه بدهید.
   ما هم دعا می کنیم که این مشکلات به زودی برای شما حل بشود
   وفقکم الله لکل الخیر

 36. **** می گوید

  چله برمیدارم میگن سحر و طلسم داری اول باید اونو باطل کنی . میگم سحر و طلسم شدم میگن خرافاته باید چیکار کنیم.؟؟؟ چرا هرچی دعا میکنم ج نمیگیرم؟؟ چله ها بی نتیجه س. ازگناها توبه کردم . نماز سروقت میخونم نماز شب و نمازجعفر هم مدتی هست میخونم. با سوره هایی ک عرض کنم. تکلیف من چیه؟؟ من باید چیکار کنم . تو این دنیا گیر افتادم . نه جواب دعاهامو میگیرم نه اینکه کلا از این شرایط خلاص میشم.

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   هیچ سحر و طلسمی نیست!، به دستور آیت الله بهجت درباره رفع سحر عمل کنید کافی است!.
   در مورد نوع دعا و … حتما با یک مشاور و روحانی دینی از نزدیک صحبت کنید، تا بهتر بررسی کنند و پاسخ لازم رو دریافت کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 37. **** می گوید

  سلام خسته نباشید . من دختری ۳۲ ساله هستم و متاسفانه ب هیچ وجه زمینه ازدواجم جور نمیشه.باوجود اینکه خداروشکر ازهمه نظر خوبم.و هرکی میبینه تعریف میکنه و خوشش میاد . ولی میره بی دلیل انگار یه نیرویی درونم هست ک وقتی منو میبینن از ازدواج منصرف میشن .خیلی ختم برداشتم .نمازام همه سروقت هست باصدای الله اکبر … سوره یس حشر جن محمد زیارت عاشورا نماز جعفر طیار نماز شب و روزانه سوره های فلق و ناس و آیت الکرسی و توحید و آیات سخره رو میخونم. اما انگار صدای منو خدا نمیشنوه. حاج آقایی ب بنده گفتن طلسم شدم ازطرفی رفتم پیش یکی از اولیا خدا گفتن اینها خرافاته چرا هیچ کس نمیخواد قدمی برای آدم برداره؟؟ چرا هیچکس کمک نمیکنه؟؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   برنامه آیت الله بهجت را رعایت کنید، بیش از این هم نیاز نیست.
   حتما با یک مشاور صحبت کنید، اولویت های شما رو باید مشاور بررسی کند، و اینکه به چه علتی خواستگارهای قبل می رفتن، و چرا قبلا ازدواج نکردید اگر شرایطش رو داشتید!.
   توکلتون به خدا باشه، با مشاور هم صحبت کنید، انشاالله دعا میکنیم خداوند همسر خوب نصیب شما و تمام جوانهایی که قصد ازدواج دارند بکند.
   وفقکم الله لکل الخیر

 38. زهرا می گوید

  سلام نميدونم هنوز جواب ميديد يا نه اما من واقعا احساس ميكنم از طرف كسي كه دشمن آشكار من هست سحر شدم.كابوس هاي وحشتناك و حتي ديدن شيطان در خواب و مريضي هاي چند ماهه و بيكار شدن همسرم با وجود اينكه دكتر هستنند وسرشناس و قطع رابطه بي دليل خانوادشون با ما كه فقط ٥ ماه هست ازدواج كرديم و كبودي بدن و. خيانت همسرم اونم بي دليل و… تنها بخشي از مشكلات من فقط در ٥ ماه بوده و حتي وقتي از خدا كمك خواستم هم آيه ١٠٢ سوره بقره برام اومد
  من وقتي تفسيرشو گوش كردم مفسر گفت سحر فقط با سحر از بين ميره او من واقعا شب و روز برام نمونده.من فقط سوالم اينه كه آيا رفتن پيش كسي كه علمشو داره براي ابطال گناه هست يا نه

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم خواهر گرامی
   هیچگاه سحر با سحر از بین نمی رود، بلکه زندگی شما را بدتر می کند.
   رفتن شما نزد این افراد شیاد زمینه ورود شیاطین و اجنه به زندگی شماست، برخی از این اوراد دروازه ورود شماست به عالم شیاطین، پس کمی ترس داشته باشید، اگر وارد این وادی ها بشوید اطلاع زیادی داریم که چه بسا هیچ روحانی هم نتواند به شما کمک کند!!!. پس با آینده و زندگی خود بازی نکنید و کار را بدتر از این نکنید.
   موارد زیادی را دیده و شنیده ایم که مشکلشان حل نشده بلکه بدتر هم شده است!.
   شما به دستور آیت الله بهجت عمل کنید مطمئن باشید بیش از این نیازی به هیچ کاری نیست، مگر اینکه خودتان به دست خودتان از طلسمات (به اسم دعا) گرفته باشید، که بحث فرق می کند!.

   اما آنچه نوشته اید نشان می دهد شما اصلا سحر نشده اید!، سحر علائم دیگری دارد!!، شما نیاز دارید با یک مشاور خانواده مشورت کنید!، حتما با یک مشاور صحبت کنید، مشکل شما این است که فکر می کنید همه چیز از سحر است، بیش از حد به این چیزها فکر می کنید همین باعث شده که اصلا مشکل اصلی را نبینید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 39. 110 می گوید

  سلام
  ما از رهبری وچند تن از مراجع استفتا کردیم همه گفتند ایت الکرسی یک ایه است و احتیاط کنید در نماز ها تا سه ایه بخونید. رهبری فرمودند احتیاط کنید وسه ایه بخونید فکر کنم منظورشون در نمازها بود.میگیم ایت الکرسی نمیگیم ایات الکرسی پس یک ایه است ودرضمن در روایات امده ۵۰ کلمه است که یک ایه میشه. نظر شما چیه حالا؟؟؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   از روایاتی که در مورد آیه الکرسی وارد شده و از وجه تسمیه آن استفاده می شود که آیة الکرسى فقط همین یک آیه است که از «الله لا اله الّاهو» شروع مى شود، و به «هُوَ الْعَلِىُّ الْعَظِیْم» ختم مى گردد.
   در جایى مثل نمازلیله الدفن دستور داده شده آیه الکرسى بخوانند، باید هر سه آیه خوانده شود.
   در بعضى از روایات دستور داده شده است: تا «هُمْ فِیْها خالِدُون» بخواند، بى آن که عنوان آیه الکرسى، مطرح باشد.
   وفقکم الله لکل الخیر

 40. اسماعیل می گوید

  ببخشیدیادم رفت
  ۱-میشه چله رودوبارتوروز خوندکه بشه ۲۰روز
  ۲-میشه چله رودوباردرروزبخونیم به نیت دوتاحاجت یامثلا سه باردرروزبه نیت سه تاحاجت
  ۳-ایامیشه چندچله روباهم انجام دادمثلا چله ختم عاشورا- ختم سوره والیل برای ثروت-چله لوح بسم الله ولوح خاتم سلیمان

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   باید چهل روز باشد، بیست روز صحیح نیست!.
   اگر حاجت مهم است باید چله را طولانی تر و دقیق تر انجام بدهید. هر چقدر حاجات بیشتر و مهمتر پافشاری بر چله هم باید بیشتر باشد.
   چله عاشورا و چله سوره هایی که مطرح شده علما هست اشکالی ندارد با هم باشد، اما چیزی به اسم چله لوح بسم الله و لوح خاتم نداریم!.
   وفقکم الله لکل الخیر

 41. اسماعیل می گوید

  سلام
  من برای باطل سحر روشهاودعاهای مختلف دیدم وحسابی گیج شدم که کدوم روش واقعا خوبه وجواب میده.خیلی ازروشها چله هست وخیلی از جاها داشتن موکل روالزامی دونستند برای پیداکردن ودرااوردن سحرازجاییکه دفن شده.
  فقط یه دعانویس بهم گفت سحریهودی شدم وپول زیادی ازم خاست برای ابطالش که من منصرف شدم.برای باطل سحر نفرت وجدایی بین دوشخص یه باطل سحر قوی که جواب بده شماراهی دارین؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   وقتتون رو با رفتن پیش این افراد شیاد نگیرید!، شما هر فرد سالمی را نزد این شیادها ببرید اینها می گویند سحر شده!… از جهت فقهی هم رجوع به این افراد حرام است و گناه می باشد و نه تنها گرهی باز نمی شود بلکه مشکلات و آثار گناه سرازیر می شود!.
   ثانیا: سحر آنقدر کم است که اصلا قابل گفتن یا ناراحتی برای شما نیست!
   ثالثا: همین دستور العمل آیت الله بهجت را با جدیت انجام بدهید، بدانید اگر مشکل حل نشد از سحر نیست بلکه لازم است به یکروحانی رجوع کنید و از نزدیک مشاوره بگیرید، بسیاری از مشکلات ما همان تبعات اعمال یا طرز تفکر ماست که باید اصلاح کنید.
   وفقکم الله لکل الخیر

 42. اسماعیل می گوید

  سلام درقسمت چله عاشورا .ارسال دیدگاه بسته بودمجبورشدم اینجابگم من توی اینترنت کلی سرچ کردم درمورد این چله .
  ۱-توقسمت اول که لعن وسلام رومیگی خیلی جاها خوندم که اول سلام بعدلعن وخیلی جاهای دیگه خوندم اول لعن بعدسلام.بالاخره مانفهمیدیم اول کدوم روبگیم.واگه نظرتون اول سلام بعدلعن هست.چراتوزیارت اول لعن اومده که به نظرمن اول لعن درسته یعنی طبق زیارت
  ۲-اگه من بخام روزی ۵۰۰تومن یاکمترصدقه بدم واسه پول خورد مشکل دارم نمیشه هرچندروز یه بار مثلا هرسه روز ۱۰۰۰ تومن یاهر۶روز ۲۰۰۰ تومن صدقه داد
  ۳-من یه جاخوندم که فقط قسمت اول زیارت کافیه یعنی تا۱۰۰الله اکبر.ونتیجه میده آیادرسته؟

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   همانطور که در متن نوشتار آمده عمل کنید که مطابق با متن زیارت است، نه اضافه کنید و نه کم کنید.
   ۲- هر روز بعد از عمل صدقه بدهید نه پس از چند روز. اگر خواسته مهمی است خوبست بیشتر صدقه بدهید!..
   ۳- مطابق متن دستور العمل عمل کنید غیر از این صحیح نیست.
   وفقکم الله لکل الخیر

 43. مهدی می گوید

  باسلام.منظورازدوشنبه اول هرماه برای ختم سوره واقعه یعنی اینکه باید این ختم درماهی بخوانیم که عول روز لون ماه قمری مصادف باشدبا دوشنبه؟خواهشا جواب بدهید

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام عليكم برادر گرامي
   ظاهرا سوال شما درباره نوشتار ختم سوره واقعه مي باشد كه به اشتباه ذيل اين مطلب درج كرده ايد!.

   -ختم سوره مباركه واقعه بايد در ماه قمري باشد كه اولين روز آن مصادف با دوشنبه باشد نه اينكه دوشنبه هر ماه!.
   وفقكم الله لكل الخير