وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

اهمیت و فضیلت نماز جمعه

اهمیت و فضیلت نماز جمعه

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

حضرت آیت الله مکارم شیرازی

فضیلت نماز جمعه [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][وجوب نماز جمعه ]

پرسش : لطفا در مورد فضیلت و اهمیت نماز جمعه توضیح دهید؟

پاسخ : یکى از اجتماعات هفتگى مسلمانان «نماز جمعه» است، و نمازگزاران در روز جمعه مى توانند به جاى نماز ظهر، نماز جمعه بخوانند، و برتر از نماز ظهر است. در فضیلت این نماز، همین بس که سوره اى در قرآن به این نام آمده و در آنجا مومنان را به حضور در نماز جمعه، دعوت فرموده است. نماز جمعه و دو خطبه آن، نظیر حجّ و مراکز تجمّع آن و نمازهاى عید فطر و قربان و غیره، از سنگرهاى بزرگى است که متاسّفانه مسلمانان از وظایف مهمّ خود در برابر آن غافل مانده اند همان گونه که از سایر پایگاه هاى عظیم سیاست اسلامى گاه غافلند.

اسلام آمیخته با سیاست است و کسى که در احکام قضایى، سیاسى، اجتماعى و اقتصادى اسلام اندکى تامّل کند، متوجّه این معنا مى شود. هر کس گمان کند اسلام از سیاست جداست، نه اسلام را مى شناسد نه سیاست را.

منبع: سایت هدانا برگرفته از استفتائات آیت الله العظمی مکارم شیرازی

حتما بخوانيد

ويژه نامه احكام نماز[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

🔗 لینک کوتاه

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.