وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین

استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین

استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

مطابق نظر آيت الله خامنه اي
مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س ۲۸۸: مدتی است که شایع شده لوازم آرایشی را از ناف جنین که هنگام تولد از او جدا می‏کنند و یا از جنین مرده می‏سازند. ما گاهی از این لوازم استفاده کرده و حتی گاهی رژلب خورده می‏شود، آیا اینها نجس هستند؟

ج: شايعه دليل شرعى بر نجس بودن لوازم آرايشى نيست، و تا نجاست آنها از راه شرعى احراز نشود، استفاده از آنها اشکال ندارد. اجوبه الاستفتائات.


 

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي
طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

سؤال ۳۶ ـ با توجّه به این که امروزه بسیارى از لوازم آرایش مورد مصرف بانوان مسلمان از جفت جنین تهیه مى گردد استفاده و مصرف آن چه حکمى دارد در ضمن بفرمایید جفت نجس است یا متنجّس؟

جواب: دلیلى بر نجاست جفت نیست (همان طور که در تعلیقه عروه نیز نوشته ایم) بنابراین اگر آلوده به خون نباشد یا شک داشته باشیم پاک است. استفتائات ج۱.


آيت الله شبيري زنجانيآيت الله شبيري زنجاني

سوال
۱۴۵ – با توجّه به اينكه امروزه بسيارى از لوازم آرايش و برخی از داروها از جفت جنين تهيه مى‌گردد، استفاده و مصرف آن چه حكمى دارد؟
پاسخ
احکام نجس را دارد یعنی خوردن آن در غیر حال ضرورت اشکال دارد لی تزریق و یا استفاده آنبه صورت پماد، اشکال ندارد.

منبع: سایت هدانا برگرفته از استفتائات آیت الله العظمی شبیری زنجانی.

حتما بخوانید

* ویژه نامه احکام طهارت

ادرار و مدفوع حیوانات حلال گوشت

حكم استفاده از چرم وارداتي

دادن لباس به خشكشويي غير مسلمان ها

شستن لباس نجس با ماشین لباسشويی

دادن لباس نجس به خشكشويي

حكم خوردن گوشت وارداتي

شك در متنجس دوم و سوم بودن

برخورد چيز تر با لباسي كه نجس بوده است

مبطلات غسل

دیدن مانع بعد از غسل

یک غسل با چند نیت

تعداد غسل  هاى واجب براى مرد و زن

غسل  هاى مستحبى

موالات در غسل (فاصله بين شستن اعضا)

کمک گرفتن در غسلكليد: استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین استفاده لوازم آرایشی از ناف جنین[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

🔗 لینک کوتاه
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
۰ (۰ رای)

نظر شما درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.