وبگاه پاسخگویی به سوالات دینی هدانا

ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی

ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی

ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی

سوال: در زمان حیض آیا زن می تواند با کمک شوهر خود (با دست) و بدون دخول از جهت جنسی ارضا شود؟

پاسخ حجت الاسلام یوسف وند:

 مقاربت و نزديكي جنسي در ايام عادت ماهانه بانوان حرام است. زن و شوهر نمي توانند جماع (از جلو) داشته باشند برخی از مراجع قائل به وجوب پرداخت کفاره برای نزدیکی در ایام حیض هستند. تا خانم از حیض پاک نشده است، رابطه جنسی با شوهر بر هر دو حرام است. البته سوال دیگری شاید مطرح شود که اگر خانم از حیض پاک شد اما هنوز غسل حیض نکرده آیا می تواند نزدیکی کند، اکثر مراجع فرموده اند می تواند هر چند بهتر است غسل کند. از اینجا کلیک کنید و نظر مراجع را ببینید.

ساير استمتاعات در دوران پریودی جايز است يعني زوجين مي توانند رابطه عاشقانه بدون دخول داشته باشند. و اگر مني خارج شود بايد احكام شخص جنب را رعايت نمايند و غسل جنابت كنند.  بنابراين ملاعبه و تحریک کردن با دست و ماساژ اعضای تناسلی همسر به قصد خروج منی و ارگاسم اشکالی ندارند. البته كاميابي از ناف تا زانوي زن كراهت دارد، مگر آنكه از روي لباس باشد.

 زوجين نبايد در اين ايام بكلي از هم فاصله بگيرند بلكه بايد نيازهاي جنسي و روحي هم را ارضاء كنند رعایت چنین دقتهایی همراه با برطرف کردن نیازهای جنسی همسر مستحب می باشد، بنابراین در صورت نياز، طرفين مي توانند با نوازش عاشقانه آنهم بدون دخول یکدیگر را به حالت اوج لذت جنسي برسانند.

*- در دو نوشتار مستقل ۱- حكم نزدیکی در حال حیض  و  ۲- حكم نزديكي قبل از غسل حيض مطرح شده است، کلیک کنید و مطالعه نمایید.

حتما بخوانيد

ارضاي جنسي همسر با وسایل جنسی

احكام تشخيص مني در مردان و زنان

حكم بوسيدن و روبوسي چيست

رابطه جنسي در دوران عقد

حكم نزدیکی در حال حیض

تفاوت مذي و وذي و مني چيست

خود ارضايی از نظر اسلامکلید:  ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی ارضا کردن زن بدون دخول در زمان پریودی  ارضا شدن زن چگونه است ارضا شدن زن بدون دخول ارضا شدن زن در پریودی خود ارضايي در زمان پريود ارضا شدن زن در زمان پریود ارضا شدن زن در خواب ارضا شدن دختر مجرد ارضا شدن مرد با دست زن

🔗 لینک کوتاه

نظر مخاطبان درباره این مطلب:

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت هدانا منتشر خواهد شد.

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

2 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 2. نکیسا می گوید

  سلام خسته نباشین میگم در دوران قایدگی ارضا بشی حکم غسل بعد از ارضا چیه در دوران قایدگی

  1. مهدي يوسف وند می گوید

   سلام علیکم
   مطابق نظر آیت الله خامنه ای: پس از اتمام دوران قائدگی، غسل جنابت و غسل حیض را همزمان با هم انجام می دهد.
   در دوران پریودی اگر ارضا شد، واجب نیست غسل جنابت کند تا زمان پاک شدن.
   وفقکم الله لکل الخیر