قرآن کریم: «...الحَمدُ لِلَّهِ الَّذي هَدانا لِهٰذا وَما كُنّا لِنَهتَدِيَ لَولا أَن هَدانَا اللَّهُ...» اعراف/43

آیا رقص مرد حرام است

  • آیا رقص مرد حرام است
آیا رقص مرد حرام استReviewed by مهدي يوسف وند on Mar 29Rating: 2.0

آیا رقص مرد حرام است / و رقص داماد در عروسی

در نوشتار قبل به صورت تفصیلی حکم رقص از نظر مراجع به صورت تفکیکی بیان شد، در تکمیل بحث از اینجا کلیک کنید و مطالعه نمایید. 

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

مطابق نظر آيت الله خامنه اي

س1167. آیا رقص محلی در عروسی‏ها جایز است؟ شرکت در این مجالس چه حکمی دارد؟
ج. رقص مرد بنا بر احتیاط واجب حرام است و رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند، مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد كه باعث تحریك شهوت شده و یا مفسده‏ای بر آن مترتب شود و یا همراه با فعل حرام (مانند موسیقی و آواز حرام) باشد یا مرد نامحرمی حضور داشته باشد، حرام است؛ و در حكم فوق تفاوتی بین مجلس عروسی و غیر آن نیست و شرکت در مجالس رقص هم اگر به عنوان تأیید کار حرام دیگران محسوب شود و یا مستلزم کار حرامی‏ باشد، جایز نیست و در غیر این صورت اشکال ندارد.

س 1168. رقص در مجالس زنانه بدون آهنگ موسیقی حرام است یا حلال؟ و در صورتی که حرام باشد، آیا ترک مجلس بر شرکت کنندگان واجب است؟
ج. رقص زن برای زنان اگر عنوان لهو بر آن صدق كند مثل این‌‌كه جلسه زنانه تبدیل به مجلس رقص شود، محل اشكال است و احتیاط واجب در ترك آن است؛ در غیر این‌صورت هم اگر به‌‌گونه ‏ای باشد که شهوت را تحریک کند و یا مستلزم کار حرام و یاترتّب مفسده‏ ای باشد، حرام است و تَرک آن مجلس به عنوان اعتراض بر کار حرام، چنانچه مصداق نهی از منکر محسوب شود، واجب است.اجوبه الاستفتائات.

لينك كوتاه مطلب: http://hadana.ir/?p=26945

*- ضمنا شما می توانید از اینجا مشترک  خبرنامه سایت شوید و جدید ترین مطالب را دریافت کنید.

حتما بخوانيد

*- ويژه نامه احکام ازدواج 

*- ويژه نامه احكام موسيقي

رقص چه حكمي دارد کلید: آیا رقص مرد حرام است آیا رقص مرد حرام است  آیا رقص مرد حرام است  آیا رقص مرد حرام است  آیا رقص مرد حرام است  آیا رقص مرد حرام است حکم رقص داماد و عروس رقص عروس و داماد  حکم رقص چیست؟ رقص حلال است یا حرام آیا رقصیدن گناه دارد  حکم رقص مرد حکم رقصیدن زن برای شوهر چرا رقص حرام است    رقص حرام چیست   رقص حلال حکم دیدن فیلم رقص  حکم رقصحکم ش رعی رقص محلی حکم رقص مرد برای همسر و محارم رقص مرد براي مرد و زن براي زن چه حكمي دارد؟ آیا رقص زن در عروسی اشکال دارد رقص مرد در عروسی رقص مرد براي مرد و زن براي زن چه حكمي دارد رقص مرد برای زن حکم رقص زن و مرد رقص زن ومرد

۱۳۹۵-۹-۲۲ ۰۱:۴۵:۱۳ +۰۳:۳۰

ثبت ديدگاه

Avada WordPress Themes
Code Center